Skocz do zawartości

Jak wymodelować bryłę


jareksen

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy,

 

Piszę z prośbą odnośnie wymodelowania pewnych brył, które znajdują się poniżej na obrazku. Czy ktoś może posiada pomysł jak je wymodelować. Chodzi mi głównie o to aby dana bryła była zbudowana z pięcio i sześciokątów.

 

Dla przykładu wymodelowanie takiej bryły w kształcie kuli jest proste, wystarczy umieścić bryłę hedra, wybrać opcję Dodec/Icons oraz wartość P ustawić na 0,36.

Niestety problem pojawił się przy próbie modelingu poniższych brył.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Dziękuję za odpowiedź. A mogę zapytać w jaki sposób to wymodelowałeś? tzn jakich narzędzi lub metod trzeba użyć.

kolejne pytanie, ponieważ widzę, że się w tym orientujesz :) jak sądzisz, czy byłoby możliwe wymodelowanie w ten sposób aby bryła składała się zarówno z sześcio jak i pięciokątów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extended Primitive->Capsule->Convert to editable Poly->Select 1 edge->Graphite Topology Tools->Hive->Modyfikator Lattice. I tyle.

 

Z pięcio i sześciokątów jednocześnie będzie gorzej bo nie ma takiego preseta w topology tools;).Może gdzieś jest skrypt co robi takie bajery.

Ja bym wymodelował w takim przypadku ręcznie na płasko fragment struktury i potem odkształcił w odpowiednią bryłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności