Skocz do zawartości

Auto back nie działa


Miłosz3ds

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Dłubałem sobie scenkę (w maxie 2012 na win7 HP), dość prostą i nagle mi maxa wywaliło. Bez okienka z zapytaniem czy utworzyć kopię sceny, po prostu od razu raportowanie błędów. Myślę sobie - dobra, trudno. Jest autoback, ustawiony na 5 kopii, tworzone co 5 minut. Jednak patrzę - zapisywanie autobacku zatrzymało się jakieś trzy godziny temu. Max cały czas był włączony, ale nie tworzył kopii. Od tych trzech godzin mniej więcej miałem cały czas włączone okienko frame buffera. Pamiętam, że były kiedyś kłopoty, jak uruchamiało się rendering i w tym momencie zapisywała się scena - maxa wywalało, czy się wieszał. Czy w związku z tym opcja tego auto zapisywania została wyłączona jak jest odpalone okienko rendera? Czy powód może być jeszcze jakiś inny? Miejsce na dysku jest, a sama scenka nie waży więcej niż kilkaset kb.

 

edit:

 

Hm, coś dziwnego się dzieje. Uruchomiłem komputer jeszcze raz, wchodzę w autoback i nie ma tam ani jednego pliczku. Jakim cudem?

 

Pozdrawiam! Miłosz

Edytowane przez Miłosz3ds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

Przepraszam, że "odświeżę" temat, ale problem występuje cały czas i jest okropnie irytujący. Ma ktoś jakiekolwiek pojęcie na ten temat? Wybadałem, że to nie Frame Buffer. Po prostu jak max chce to zapisuje, nie chce to olewa temat. Ostatni save mam sprzed 3 godzin. Komp mi się wysypał a ja oczywiście nie zapisywałem od tego czasu. Chyba muszę sobie przyczepić kartkę do monitora...

 

 

Edytuję, bo można powiedzieć rozwiązałem właśnie problem. Znalazłem całkiem miły darmowy skrypcik:

http://www.jiovanie.com/wp-content/uploads/2011/09/GeOAutosave.zip

do autosave'u. Może zapisywać pracę co 5, 10, 15 minut - tak jak ustawimy. Możemy go wyłączyć, jest szybki, nie zamula tak kompa jak maxowy Autoback - nie wiem jakim sposobem ale jest dużo szybszy. No i jest zawsze na wierzchu - kiedy chcemy możemy zmienić opcje albo go wyłączyć:) Pozdrawiam!

Edytowane przez Miłosz3ds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności