Skocz do zawartości

Wizualizacje


The Don

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ludzie ;)

 

Tak sobie siedzę i przeglądam działy silver, gold gallery, architektura... i nie mogę wyjść z podziwu :)

Jesteście szaleni :D

To "nie jest normalne" robić takie wizualizacje, że aż tzw kopara opada.

 

Od dłuższego czasu codziennie dłubie w max-ie po parę godzin jakieś scenki i za cholerę nie mogę ogarnąć w jaki sposób, aby troszkę zbliżyć się do waszego poziomu.

Staram się zachować wszystkie proporcje, wielkości w obiektach, unikam ostrych krawędzi, używam adekwatnych do modelu materiałów, kombinuje ze światłami, z ustawieniami kamery i silnika renderującego i ... i nic z tego :D

Zawsze ten sam efekt - niesatysfakcjonujący :/

 

Po przeczytaniu kilku-nastu tematów doszedłem do wniosku (jeśli dobrze zrozumiałem), że nie rzadko renderuje się scenę po obiektach, np. najpierw obiekt1, potem obiekt2 itd po czym wszystko łączy się podczas postprodukcji w PS, tak?

 

Uchylcie rąbka tajemnicy :) jakieś "złote porady"

 

Chyle ku wam czoła ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wszystko to tak zwane "dupogodziny" wysiedziane przed kompem. Z renderowaniem pojedynczych obiektów nie spotkałem się ale postprodukcja jest bardzo ważna.

 

p.s. raczej nie zaliczam się do tych o których piszesz ;) ale trochę czasu w tym temacie siedzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złota porada: wytrwałośc, otwarty umysł, ciekawość, poświęcenie, a po jakimś czasie nawet nie zauważysz, jak dobrze zaczną wyglądać Twoje prace.

 

Z praktycznych porad to musisz zgłębić podstawy fotografii jak ekspozycja, kompozycja, oświetlenie studyjne itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Podstawa podstaw: nauczyć sie angielskiego i zagnieździć sie na zagranicznych forach, gdzie nawet polacy 'po angielsku' są dla siebie mili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ludzie ;)

Po przeczytaniu kilku-nastu tematów doszedłem do wniosku (jeśli dobrze zrozumiałem), że nie rzadko renderuje się scenę po obiektach, np. najpierw obiekt1, potem obiekt2 itd po czym wszystko łączy się podczas postprodukcji w PS, tak?

 

OK, już wiem o co chodzi :)

Wzbogaciłem sie o wiedzę, że oprócz finalnego rendera warto także wyrenderować AO i ZDepth.

Ale tu pojawiają sie kolejne problemy... nie wiem dlaczego ale AO w vray nie chce mi sie zrobić tak jak tutaj http://www.youtube.com/watch?v=axLDXfGz2ZQ

na miom renderze wszystko jest czarne :/

 

są jeszcze jakieś inne ważne rendery służące do zeobienia kolejnej warstwy w PS?

 

ps. na razie dotarłem do takiego rodzaju realności - jeśli tak to można nazwać ;)

 

kuchnia2p.th.jpg

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności