Skocz do zawartości

modelowanie taśmy [problem]


porti

Rekomendowane odpowiedzi

http://imageshack.us/photo/my-images/267/p14011219280002.jpg

 

Macie może pomysł jak wymodelować w ten sposób wygiętą taśmę?

Próbowałem loftem z compound objects (twist) ale nie udaje się osiągnąć zamierzonego efektu.

Dodatkowym utrudnieniem jest to że bardzo zależy mi aby modelowanie ciągnąć po splajnie bo obiektów takich mam kilka i wszystkie się od siebie różnią..

Z góry dzięki za pomoc

 

 

 

 

p14011219280002.jpgp14011219280002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ani cross section ani modyfikator surface w tym przypadku nie daje rady. wszelkie próby wymodelowania tego z dwóch splajnów kończą się wielkim krzaczorem =/ może nurbsy ?

 

ehh a wydawałoby się ze to takie proste :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, widze ze outline dodaje łączenia na koncu i poczatku utworzonych splinow, ja to probowalem bez outlina. Wywal je, dopiero wtedy daj cross section, powinien ci stworzyc linie pomiedzy tymi 2 prowadzacymi splinami w kazdym miejscu gdzie sa vertexy. Wtedy wrzuc surface. A, i surface jest tylko 1 stronna, wiec mozesz dac Shell zeby wstązka byla lepiej widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne. za każdym razem kasowałem te nowo powstałe segmenty i nie działało a teraz nagle działa :P Dzięki wielkie. Teraz jeszcze problem szerokości taśmy - mianowicie w momencie kiedy ustawiam werteksy splajnów w pionie szerokość obiektu w miejscu skręcenia ulega zmianie i ciężko nad nią zapanować =/ Da się to może w jakiś sposób zrobić precyzyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności