Skocz do zawartości

Zestaw PC do 5000


Gość goldfinger

Rekomendowane odpowiedzi

Gość goldfinger

Witam szanownych Użytkowników,

Pracuję w 3dmax 2011 + VRay2, do tej pory uczyłem się na dość przeciętnym laptopie, którego mam już po dziurki w nosie; postanowiłem wiec kupić PC; chociaż dalej się uczę jest to dla mnie inwestycja i chciałbym kupić 'coś' co posłuży mi przez najbliższe kilka lat;

jeśli chodzi o sprzęt komputerowy to znam się na tym 'jako tako', po spędzeniu kilku wieczorów na forum w poszukiwaniu wiedzy i oświecenia 'zmontowałem' sobie w głowie zestaw:

 

PROCESOR: Intel Core i7-2600k 3,4GHz 8 MB LGA1155 BOX = 1300zł

PŁYTA GŁ: ASROCK P67 EXTREME6 = 663 zł

KARTA GRAF: NVIDIA GeForce (CUDA) GTX 560 POV/TGF 2GB = 955 zł

PAMIĘĆ RAM: KINGSTON 4x4GB 1600MHz = 420 zł

ZASILACZ: CORSAIR TX850W = 530

OBUDOWA: SILENTIUM PC REGNUM L50 PURE BLACK = 320zł

RADIATOR: SCYTHE YASYA SCYS - 1000 = 200zł

WENTYLATORY: 2x BE QUIET SILENTWINGS USC 120mm = 150zł

HDD: SEAGATE 1TB SATA III 32mb = 440zł

NAPĘD DVD: SAMSUNG SH-S222AB SATA = 73zł

SUMA = ok 5000zł

 

nie wiem czy zasilacz nie jest za mocny, czy polecilibyście coś innego?

 

Ogólnie najważniejszą kwestią dla mnie jest w miarę szybki rendering, zwłaszcza, że najwięcej pracuję z projektami gdzie głównymi elementami są rośliny;

 

będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie;

 

 

i jeszcze takie pytanie techniczne:

- lepiej zlecić złożenie komputera profesjonalnej firmie czy spróbować samemu i zaoszczędzone kilka stówek włożyć w sprzęt? (mam za sobą 'drobne' doświadczenia z wnętrznościami komputera - zmiana ramu, dysku twardego, karty graficznej, zasilacza, trochę się jednak obawiam składania tak drogiego sprzętu, czy słusznie? :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo przemyślany zestaw. Po długich poszukiwaniach wentyli mogę ci poradzić żeby zamiast sinentwingsów kupić clustery - spisują się znakomicie i są niemal niesłyszalne. Research wykazał, że wcale silentwingsy nie są takie silent;)

 

Co do składania zestawu - oczywiście że lepiej samemu, przecież to dosyć proste dla kogoś kto siedzi w komputerach. Należy jednak pamiętać że nawet przy tak prostych rzeczach należy uważać na złe nawyki - zła kolejność albo za słabo podokręcasz płytę i radiator i masz głośnego kompa;)

 

Jeszcze mała rada - mam tę samą płytę i radiator na CPU - lepiej zaopatrz się w scythe retention kit - dokręcisz mocno i stabilnie chłodzenie. U mnie na początku kołki wypadły pod ciężarem radiatora.

 

Jak złożysz to podziel się opinią o tej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość goldfinger

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź; podążę za wskazówkami bardziej doświadczonych i zaopatrzę się w retention kita ;)

 

Do operacji składania jeszcze długa droga przede mną, muszę poczytać co i jak bo całego kompa jeszcze nigdy nie skręcałem;

 

 

mam jeszcze takie pytanie:

- w proponowanej przeze mnie obudowie (SILENTIUM PC REGNUM L50 PURE BLACK) w standardzie są 3 wentylatory: 140mm tył, 120mm góra, 120mm front, czy 2 dodatkowe wystarczą? tu jest pokazane gdzie można wcisnąć wentylatory; gdzie powinienem zamontować dodatkowe żeby się nie gotowało?

- no i czy ten zasilacz 850W jest ok? czy może jednak aż tak mocny nie jest potrzebny?

Edytowane przez goldfinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do pytania mam podobna konfiguracje i7 2600k ASUS P8P67 DELUXE 4 dyski twarde i GTS 450 wszystcho chodzi na corasir 550w .... chce wymienic karte na lepsza, ale cos kolo gtx 550 ti lub 560ti bo w innym przypadku musial bym kupic nowy mocniejszy zasilacz i nie wiem czy jest sens bo ta karta dobrze sie spisuje

Edytowane przez Mykel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pogrzebiesz po sieci to znajdziesz tabelki z realnym zuzyciem mocy przez karty graficzne, czasem mozna sie zdziwic. Ostatnio zmienialem gtx260 na gtx460 i okazalo sie ze 460 bierze minimalnie mniej mocy niz starsza karta, wiec nie musialem sie martwic o zasilacz. A, i patrz po konkretnych modelach, teraz duzo kart jest podkrecana/modowana przez producentow i zuzycie ich mocy rozni sie od bazowych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak mowisz Mirach posprawdzalem tabelki i teraz nie wiem ktora karta bedzie lepsza glownie o vieport performance w maxie 2012 gtx460 czy gtx550ti lub gtx560 ti ... bo lepsze to juz wieksza kasa obecnie mam gts 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak, ja sie bez bicia przyznam ze gtx460 kupilem zeby sobie moc pograc w nowsze gry :) straszniej roznicy wydajnosci w maxie nie widzie, pewnie przez to ze przywyklem izolowac obiekty nad ktorymi pracuje i uzywac warstw. Nie zaleznie od grafy i tak dociera sie do momentu kiedy viewport nie wydala w duzych projektach. A tak na uboczu to powiem ze 560Ti jest bardzo fajna kartą, jesli chodzi o stosunek wydajnosc/cena to wypada bardzo ladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość goldfinger

Witam, to znowu ja;

przymierzam się właśnie do zamówienia karty graficznej i już sam nie wiem co wybrać...

jeśli ktoś mógłby mi doradzić byłbym niezmiernie wdzięczny (linki z 'pierwszego lepszego' sklepu):

 

1. GeForce with CUDA GTX 560Ti Palit 2GB VGA&2xDVI&HDMI (PCI-E)

2. GeForce with CUDA GTX 560Ti EVGA 2GB 2xDVI&mHDMI (PCI-E)

3. GeForce with CUDA GTX 560Ti POV/TGT 2GB 2xDVI&HDMI (PCI-E) Charged

4. GeForce with CUDA GTX 560Ti POV 2GB 2xDVI& mini HDMI (PCI-E)

- czy te karty różnią się czymkolwiek oprócz wejść? i którą najlepiej wybrać? (mam dość stary (ponad 4-letni) monitor z końcówką VGA + przejściówka DVI, na razie nie planuję zmieniać monitora ale przypuszczam, że w przyszłym roku będę musiał)

- co w ogóle oznacza skrót TGT ? nie mogę nigdzie znaleźć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość goldfinger

Witam,

piszę żeby się podzielić 'wrażeniami' po złożeniu w/w zestawu:

1. foto przed złożeniem:

 

417935_341759262511866_100000333850738_1161008_951166986_n.jpg

 

 

 

2. foto po złożeniu:

424171_341759389178520_100000333850738_1161010_1758890764_n.jpg

 

 

3. składanie: jak widać różnica w oświetleniu jest znaczna, nie da się więc ukryć, że składałem komputer cały dzień... ale to i tak chyba nie jest źle biorąc pod uwagę moje wcześniejsze doświadczenia w tej kwestii... powiem szczerze, podczas składania miewałem momenty zwątpienia i już chciałem szukać w necie jakiegoś dobrego serwisu gdzie mogliby mi to złożyć ale moja męska duma mi nie pozwoliła... :P

o dziwo nic popsułem, komputer działa bez zarzutów, chociaż...

 

4. głośność: nie dokupowałem dodatkowych wentyli a i tak komputer jest dość głośny (nawet jak wyreguluje wentylatory na najmniejszą prędkość);

 

5. obudowa: trochę niedokładnie widać na tym zdjęciu ale listwa na której zamocowane jest pokrętło do regulacji obrotów wentyla przy radiatorze (SCYTHE YASYA SCYS-1000) jest zamocowana na tasiemki zaciskowe w miejscu gdzie powinno być doprowadzenie do chłodzenia cieczą... Musiałem improwizować bo okazało się, że owe pokrętło jest na tyle szerokie, że nie mieści się w szczelinę po zdemontowaniu zaślepki na panelu tylnym ( a raczej szczelina jest za wąska, bo chyba produkując regulacje obrotów Scythe uwzględniło 'typowy' rozmiar szczeliny i teoretycznie powinno pasować); no i to chyba jedyny minus obudowy bo co do reszty to nie mam żadnych zastrzeżeń, przynajmniej na razie :P wszystko montuje/demontuje się lekko, gładko i przyjemnie;

 

6. jeśli chodzi o 'osiągi' to jeszcze nie testowałem zestawu żadnym oprogramowaniem i właśnie chciałbym zapytać bardziej doświadczonych:

- jaki program polecacie do sprawdzenia wydajności kompa?

- jaki program polecacie do monitorowania 'funkcji życiowych' komputera?

 

 

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim za pomoc i dobre rady, na prawdę dużo mi to pomogło i pozwoliło uwierzyć, że dam radę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności