Skocz do zawartości

Resetowanie ustawień renderingu?


Dante41k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie. Ja coś zmieniłem w tym oknie w którym widać render. Tylko nie wiem co, i nie wiem jak. Wcześniej po wciśnięciu F9 miałem szybki render z wyraźnym obiektem. Teraz jak coś tam poskubię to widać wyrenderowany obiekt, ale nie jest on oświetlony i render czasem trwa długo. Jestem jeszcze zielony i jest to mój pierwszy model. Z obsługi 3ds Max też znam zaledwie podstawy. Jak to zresetować po prostu do ustawień początkowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie pozbyłem się problemu. Testowałem różne ustawienia renderingu ale nic nie wskórałem. W tym momencie wygląda to tak.

 

234qx.jpg234qx.jpg234qx.jpg

 

Sam render zapisany do pliku wygląda tak samo, czytałem, że ktoś miał podobny problem (na odwrót, render ok, zapisany plik strasznie ciemny) ale u mnie niestety to co w programie, to się zapisuje.

 

321to.jpg

 

Panowie poratujcie bo nie mogę nic wyrenderować. :(

 

Myślę, że kluczowym elementem układanki jest Missing Map Files, bo tylko taki komunikat dostaję, dostaję go zawsze gry otwieram ten projekt i zawsze gdy chcę wyrenderować. Nic nie ruszałem w katalogach programu jak i w edytorze materiałów. Szukałem rozwiązania idąc tym tropem, ale nie udało mi się znaleźć nic konkretnego, widziałem tylko, że ludzie mieli podobne problemy.

 

Piszę posta pod postem, żeby trochę odświeżyć temat i podbić go do góry więc proszę mnie za to

nie karać.

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/207/234qx.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/830/321to.jpg/

 

Wrzucam linki bo nie wiem dlaczego nie chce mi wyświetlać obrazków.

 

Edit: Pozbyłem się komunikatu, przeniosłem po prostu plik do katalogu scenes w moich dokumentach, wcześniej zapisywał mi bezpośrednio w katalogach UDK. Ale render nadal jest ciemny. Dotyczy to tylko tego jednego modelu więc coś na pewno musi być tutaj skopane.

Edytowane przez Dante41k
Problem z obrazkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że częściowo rozwiązałem problem. Po porstu zapisałem całość do obj, teraz mogę już wyrenderować normalnie obiekt. Coś jest nie tak, ale tylko kiedy otwieram ten jeden projekt. Światła na dodawałem dopiero później jak szukałem sposobu na odwrócenie tego galimatiasu. W tym momencie nie mam dostępu do maxa, ale później sprawdzę co tam kryje się w zakładce Exposure Control. Pomogłoby mi przywrócenie normalnego renderu bo chcę jeszcze trochę popracować nad tym modelem a "podgląd" by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie uda Ci się nic zrobić to po prostu otwórz nowy projekt i wybierz File/Import/Merge i z wyświetlonego okna wybierz ten swój stary projekt a później z kolejnego okna obiekty które są Ci potrzebne. No i zapisz projekt. Będziesz miał podstawowe ustawienia maxa a obiekty ze starego projektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności