Skocz do zawartości

Konwersja .TOD do image sequance


carrido

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś zna może program do konwertowania pliku TOD w obrazki aby Maya mogła go odczytać?w Maya Live.Swoja droga ten format pochodzi z kamery JVC Everio i file jest kompletnie z kosmosu bezurzyteczny 99 procent programów nie chce go otworzyć :-((( heeelp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok ściągnęłem tkzw. Mpeg Stream Clip ,który konwertuje video na image sequance itp. Musiałem dodatkowo odinstalować zwykły Quick Time Player i zainstalować Quick Time player Alternative ver.18.1 ponieważ poprzednia nie akceptowała mpg-2(format z mojej kamery tod zmieniałem ręcznie na mpg-2).Udało się to wrzucić do majki jaki obrazki i teraz...kolejny zonk:-) animacja z tych obrazków przeskakuje mi co 5 framów nie daje się ustawić nic we frame rate...nie ma jak praca w majce ...to jak przebijac się przez dziewice co chwile:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do konwersji plików na klatki używam DJV-view (http://djv.sourceforge.net/download.html).

Aby Majka Ci płynnie odpalała sekwencje musisz ustawić w nodzie File aby był keszowany, potem w trybie "play every frame" przepuścić kilka razy całą animacje, patrząc na framerate. Jak się ustabilizuje na wymaganym poziomie (25FPSow) można zacząć prace.

Głownie pracuje z referencjami wideo wiec robię je sobie 320/240 aby nie zamulać za bardzo, ale w PALU tez chodziło dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności