Skocz do zawartości

Teczka: Grzesiek


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od dłuższego czasu tylko obserwowałem to forum i tylko sporadycznie coś narysowałem wiec nie zakładałem swojej teczki, ponieważ nie byłem systematyczny w rysowaniu. Jak na razie rysuje tylko tradycyjnie ołówkiem, piórkiem lub węglem. Chciałbym usłyszeć wasze opinie abym mógł wiedzieć nad czym muszę popracować bo wiem, że mam duże braki a to kilka moich krótkich i dłuższych rysunków:

ccf2012020700000.jpgcci2012020700000.jpgcci2012020700001.jpgcci2012020700002.jpgcci2012020700003.jpgcci2012020700004.jpgcci2012020700005.jpgcci2012020700006.jpg

Edytowane przez Grzesiek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chyba najbardziej mi się podoba poza tej siedzącej istoty . Czuć w tej pozycji takie zrezygnowanie lub załamanie ( smutek ? ) . Dłoń też jest fajna , tylko nie widzę czwartego palca ( znaczy paznokieć widać ) . Zacznij studiować może całe szkice , lub chociaż do połowy by wyuczyć się dobrze proporcji . I może w pracach więcej detalu ( np . w następnych związanych z otoczeniem - tak jak masz te domki ) . Postać kłapouchego z uniwersum SW też jest na plus . Owocnej dalszej pracy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pierwsze komentarze :) Zapomniałem dodać, że ja tego nie robiłem z pamięci tylko ćwiczyłem na innych zdjęciach. Tak planuje w dalszej kolejności poćwiczyć nad proporcjami i ogólnie kształtami, a później poćwiczę detale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przez ostatnie miesiące nieobecności na necie ćwiczyłem moje słabe proporcje na pracach z refek . Refki wiele mogą pomóc , a mówią że to ułatwianie sobie pracy i wszystko powinno być z głowy . Otóż nie , i sam tego doświadczyłem

 

Tak jak mówiłem : Zacznij więcej rysować całe lub do połowy ( nawet kadry ) ale żeby były większymi częściami postaci , bo w ten sposób Nauczysz się więcej ( ale to tylko moje zdanie ) . No i ten detal , więcej detalu jeśli Chcesz . Tą istotę np. Dobrze Skonstruowałeś , no i mimo że nie widać jej twarzy to ja czuję przez już samą pozę że coś jej się stało . A to dobrze , bo pokazać emocje postaci nie ukazując jej twarzy to osiągnięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Chciałbyś się dobrze nauczyć cieniować ( by nie było widać ziarnistości grafitu ) to polecam pobawić się poważnie możliwościami jakie daje ołówek F . Jest on o tyle doskonałym narzędziem , że ma grafit pośredni ( czyli nie jest ani za twardy , ani za miękki ) . Miksuj go z grafitami twardymi i miękkimi a dadzą Ci doskonałe efekty ( z tym że trzeba wyczucia nacisku ) . A jeśli ogólnie Chcesz się nauczyć cieniowania i jak układa się światło na obiektach ( z czym ja też mam jeszcze czasami problemy ) , to tak jak pewnie większość zaczyna : postaw jabłko , gruszkę , skomplikowany obiekt , do jakiegoś kąta padania promieni słonecznych , czy lampki , i Obserwuj jak zachowuje się cień . Pozdro :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci, że F chyba najczęściej używam, staram się też bardziej miękkimi rysować, może ta ziarnistość wynika z tego, że mam bardziej ziarnisty papier i jakoś nie naciskam mocno ołówkiem ;p a właśnie coś tak myślę czy nie pobawić się z owocami ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności