Skocz do zawartości

Wiz: Osiedle domów jednorodzinnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakiś czas temu zakończyłem wizualizacje pewnego osiedla, które powstanie gdzieś na pomorzu. Będzie to kompleks składający się z 37 domów jednorodzinnych (do wyboru trzy rodzaje projektów). Czas powstania sceny i renderingu to około miesiąca, wliczając liczne konsultacje oraz korekty. Kolorystyka i styl narzucona została przez klienta więc nie było pola manewru. Część elementów można było wykonać dużo bardziej dokładnie no ale już czas gonił.

 

Soft: 3ds Max, V-Ray, Photoshop

 

Przy modelowaniu działki współpracował również claymor.

 

Więcej na www.hibox.pl

 

Za jakiś czas postaram się wrzucić tutoriala, w którym przedstawię proces powstawania sceny oraz główne ustawienia światła.

 

Jestem ciekawy Waszych opinii.

 

[ATTACH=CONFIG]84710[/ATTACH]

 

 

osiedle_1.jpg

 

osiedle_2.jpg

 

osiedle_3.jpg

 

osiedle_4.jpg

 

osiedle_5.jpg

 

osiedle_6.jpg

 

osiedle_7.jpg

 

osiedle_8.jpg

 

osiedle_9.jpg

 

osiedle_10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dla mnie na razie taki poziom profesjonalizmu nie jest dostępny, ale z chęcią zobaczyłbym tutorial związany z tą pracą.

 

Myślę, że w przyszłym tygodniu uda mi się przygotować jakiegoś tutka :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jasno na tych renderach przez co płasko się zrobiło. Tła bez kontrastu. Zobacz na ludzi, których wstawiłeś i porównaj jak odstają od twojej części pracy. Niedobrze wyglądają samochody za bramami bo są nienaturalnie zaparkowane. Nie ma to jak ciągła na asfalcie przez całe osiedle:) Nie chwytają mnie te wizki. Klient narzucił kolorystykę i bardzo dobrze ale wg mnie słabo to przedstawiłeś. I oświetleniowo i materiałowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jasno na tych renderach przez co płasko się zrobiło. Tła bez kontrastu. Zobacz na ludzi, których wstawiłeś i porównaj jak odstają od twojej części pracy. Niedobrze wyglądają samochody za bramami bo są nienaturalnie zaparkowane. Nie ma to jak ciągła na asfalcie przez całe osiedle:) Nie chwytają mnie te wizki. Klient narzucił kolorystykę i bardzo dobrze ale wg mnie słabo to przedstawiłeś. I oświetleniowo i materiałowo.

Dzięki za cenne uwagi. Wezmę to pod uwagę w przyszłych wizkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tores ma racje troszkę za mało kontrastu na tych wizkach przez co płasko wygląda. Mi jeszcze nie bardzo pasuje odbicie i materiał dachów. Mały brud na ulicy fajnie by wyglądał. Niektóre wstawki roślinne tez nie za bardzo choćby "pałki " nie-widać tam oczek wodnych. Również krzaczek z fioletowymi kwiatkami bym wstawił gdzieś z boku bo tak strasznie przykuwa uwagę

Ogólnie wizki ok, ale można by coś więcej z nich wycisnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności