Jump to content

Jak dodać EnergyPreComp w Adobe After Effects


nozyk42

Recommended Posts

Witam, jestem zupełnym laikiem w tym programie ^^ Całe życie spędziłem w GIMPie.

Od paru dni grzebie w A:AE i Sony Vegasie. Znalazłem ciekawy tutorial na VideoCoPilot dotyczący tworzenia intro. Koleś w 01:32 min (z tego tuta: http://www.videocopilot.net/tutorial/energy_wipe/) dodaje efekt.. Przez ekran przelatują takie jakby pioruny. Jemu to się pojawia po lewej stronie programu .. a ja mam tylko to:

 

http://img23.imageshack.us/img23/4739/screenuft.jpg

 

Pomóżcie mi jakoś jak to dodać do mojej kompozycji ;/

Link to comment
Share on other sites

aa rzeczywiście, miał materiały o pobrania pod tutem.. męczę się z tym jak.. :d przypomniały mi się pierwsze dni z gimpem, które miewałem prawie 6 lat temu ^^

doszedlem do 3 minuty tutoriala i mam tam problem z stworzeniem dwóch punktów na osi czasu. Chodzi o to że gdy wjeżdża piorun na obszar napisu zwiększa się jego przenikalność (z 0% na 100%) ;/ będę dźwięczny za jakieś wskazówki.

 

Chodzi mi o ten fragment: 02:58-03:15

Link to comment
Share on other sites

klikasz na ten stoper obok napisu Opacity, tworzy Ci się klucz, przesuwasz go na prawo, ustawiasz tą czerwona pionową kreskę odpowiedzialną za obecną klatkę na lewo i zmieniasz Opacity na 0%, tworzy Ci się drugi klucz.

Link to comment
Share on other sites

Okej, ostatnie pytanie myślę do tego tutoriala .. A więc gdy autor dodaje ten efekt rozmycia napisu i gdy już ustawi wygląd wg upodobań i gdy umieszcza go na osi poprzez kliknięcie na stoper przy Evolution wyświetla mu się automatycznie okienko na osi czasu do wpisania wartości. On tam wpisuje time*500. Po pierwsze nie bardzo wiem do czego ta komenda służy, a po drugie nie wyświetla mi się takie okienko i pewnie muszę je jakoś uruchomić ręcznie. Nieśmiało proszę o pomoc ;]

Ten moment: 03:36-03:54

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy