Jump to content

jacob

Members
 • Content Count

  163
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

jacob last won the day on April 15 2012

jacob had the most liked content!

Community Reputation

48 Excellent

About jacob

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. wlepa, to zamiast szukać wszędzie, zacznij od helpa, bo masz tam o tym wspomniane w kilku miejscach;)
 2. tak na szybko to można tak mojBox = $Box001 if $ == mojBox then print "wybrales boxa" else print "wybrales cos innego"
 3. możesz też w video post dodać glow, ale takie rzeczy robi się w postpro np. w adobe after effects (w skrócie taki program jak ps, tylko do animacji;) )
 4. Temporal chyba chce wiedzieć jak umieścić na stronce turntable, tak żeby osoba oglądająca mogła sobie strzałkami obracać model(ręcznie sterować animacją), zgadłem?;)
 5. Witam, ja mam kilka pomysłów, w ogóle chętnie Ci wszystko zrobię tak żebyś się nie zmęczył. Podepnę od razu swoje pytanie, bo nie chcę zaśmiecać forum. Otrzymałem ogromne zlecenie na budowę promu kosmicznego, dostałem zaliczkę na kilkanaście milionów, wszystko fajnie, ale jakoś nie mam pomysłu jak się za to zabrać. Bardzo proszę o pomoc. Najlepiej by było jakby prom spełniał wszystkie wymogi, był bezpieczny, efektowny, itp. ale żebym długo przy nim nie dłubał, bo przecież mam ciekawsze zajęcia np. CG
 6. robisz plane albo boxa, tak aby pasował do tego muru i przypisujesz mu materiał matte/shadow
 7. Jeszcze coś dodam... nie wiem jaki masz poziom, ale jeżeli taki, jak na tamtym filmiku + pracujesz w maxie, chcesz pograć czasem, to lepszym rozwiązaniem będzie taki GTX560Ti albo GTX580. Ja mam to Quadro 2000, ono dało wyraźnego kopa (w porównaniu do GTX580), ale nie maxowi tylko programowi maya + jest kilka razy mniejsze:) może to 4000 znacząco przyśpiesza maxa;), nie wypowiem się, bo nie miałem tego w rękach
 8. jeszcze mi się przypomniał jeden fajny tutorial, ale autor dość szybko leci z materiałem http://3dquakers.com/web/index.php?option=com_content&view=article&id=38&Itemid=62
 9. chodzi Ci o te kółka np. na palcach, łokciu itp.? to są control curve do FK, linkujesz kość do takiego kółka, które ma pivot w odpowiednim miejscu. Max czy Maya wszędzie robi się podobnie. Nie wiem czy to miałeś na myśli, ale jak nie przerabiałeś tutków od Digital Tutors to sobie zobacz na Character Rigging for Production in 3ds Max i Facial Rigging in 3ds Max
 10. RafalPL, gdzie widziałeś Quadro 5000 za 4000zł?;) MezmerizeStudios, poczytaj sobie forum i zobaczysz, że każdy poleca coś innego, trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Gdybym miał tyle przeznaczone na kartę i składał kompa do pracy, to kupiłbym pewnie Quadro 4000. Sam mam Quadro 2000 i bardzo sobie chwalę.
 11. o faktycznie, wyszło jak czytam;)
 12. o będzie for maya;) http://www.afterworks.com/FumeFX/Maya.asp
 13. yyy gorszy efekt? tzn? przecież w postpro sobie wszystko ładnie możesz zrobić.. kolega chyba nie wie o czym mówi
 14. zobacz czy nie lepszy ogień zrobisz za pomocą pflow, np. tu http://www.vfxsolution.com/allanmckay2/tutorials/pflow_fire.avi co do czarnego, to nie możesz wyrenderować ognia osobno i dodać w postprodukcji?
 15. jacob

  Problem z mirror

  zaznacz ten obiekt, przejdź do Hierarchy, kliknij Affect Pivot Only, włącz snapowanie do vertexów i przesuń pivot do jakiegoś vertexu na krawędzi, wyłącz Affect Pivot Only, teraz powinno się odbić ładnie :) ps pisałem to w przypadku zwykłego mirrora, jeżeli chodzi o modyfikator symmetry, to można tak, jak w poście wyżej;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy