Skocz do zawartości

Jak dodać EnergyPreComp w Adobe After Effects


nozyk42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zupełnym laikiem w tym programie ^^ Całe życie spędziłem w GIMPie.

Od paru dni grzebie w A:AE i Sony Vegasie. Znalazłem ciekawy tutorial na VideoCoPilot dotyczący tworzenia intro. Koleś w 01:32 min (z tego tuta: http://www.videocopilot.net/tutorial/energy_wipe/) dodaje efekt.. Przez ekran przelatują takie jakby pioruny. Jemu to się pojawia po lewej stronie programu .. a ja mam tylko to:

 

http://img23.imageshack.us/img23/4739/screenuft.jpg

 

Pomóżcie mi jakoś jak to dodać do mojej kompozycji ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

aa rzeczywiście, miał materiały o pobrania pod tutem.. męczę się z tym jak.. :d przypomniały mi się pierwsze dni z gimpem, które miewałem prawie 6 lat temu ^^

doszedlem do 3 minuty tutoriala i mam tam problem z stworzeniem dwóch punktów na osi czasu. Chodzi o to że gdy wjeżdża piorun na obszar napisu zwiększa się jego przenikalność (z 0% na 100%) ;/ będę dźwięczny za jakieś wskazówki.

 

Chodzi mi o ten fragment: 02:58-03:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klikasz na ten stoper obok napisu Opacity, tworzy Ci się klucz, przesuwasz go na prawo, ustawiasz tą czerwona pionową kreskę odpowiedzialną za obecną klatkę na lewo i zmieniasz Opacity na 0%, tworzy Ci się drugi klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, ostatnie pytanie myślę do tego tutoriala .. A więc gdy autor dodaje ten efekt rozmycia napisu i gdy już ustawi wygląd wg upodobań i gdy umieszcza go na osi poprzez kliknięcie na stoper przy Evolution wyświetla mu się automatycznie okienko na osi czasu do wpisania wartości. On tam wpisuje time*500. Po pierwsze nie bardzo wiem do czego ta komenda służy, a po drugie nie wyświetla mi się takie okienko i pewnie muszę je jakoś uruchomić ręcznie. Nieśmiało proszę o pomoc ;]

Ten moment: 03:36-03:54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności