Skocz do zawartości

Motion blur w AE z VrayVelocity- czy to jest do zrobienia?


Wirnik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jak mi się wydaje pas Velocity to za pomoca koloru pokazane przemieszczenie się obiektu w czasie w animacj względem kamery.

No więc chyba do Motion blur w postrodukcji ?

Ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi jak użyć takiego pasu w ae.

 

Czy wiecie może jak to ustawić i za pomoca jakiego efektu nadac to w ae, czy to daje dobre efekty?

 

Mam film z postacia z green boxa i renderuje tło do tej sceny, kamera dosyć mocno śmiga i fajnie byłoby miec motionblur na tle

ale nie koniecznie chcę to renderować odrazu z mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki ApaczoS.

Fajny tutorial przy okazji którego wyłapałem pare przydatnych trików.

 

Ale czy to znaczy, że nie ma w podstawowym Ae filtra, który działałby z tą mapą?

W tym tutorialu widać po liście efektów, że gość jest nastawiony na używaie różnych plaginów które robią rózne efekty lepiej niz podstawowe narzędzia Ae.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timewarp i CC Vector Blur, przy czym na pewno Timewarp będzie lepszy. Jest jeszcze CC Force Motion Blur ale tu nie potrzebujesz vector mapy i sam efekt jest "biedny".

Jeśli chodzi o motion blura, to nie ma nic lepszego od RSMB(dlatego jakiego tutoriala byś nie znalazł na ten temat, będzie oparty na tym pluginie), co do DOF'a to jest Camera Lens Blur(tylko cs5.5, wcześniej było to Lens Blur ale to nie to samo) i jest równie dobry jak plug przedstawiony w tutku, a pluginy do plików EXR są wbudowane w aftera od wersji cs5:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko cos do aplikacji motion vector i zdepth. Jak je nakladac? Chodzi o kolejnosc i sposob.

Najpierw dajemy chyba Z-depth a potem MV ale z kolei czy nie pinno sie wtedy potraktowac zdepth MV i dopiero mv aplikowac?

Dobrze mysle? Niech mnie ktos poprawi jak sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko cos do aplikacji motion vector i zdepth. Jak je nakladac? Chodzi o kolejnosc i sposob.

 

Kolejność zdepth i velocity nie ma kompletnie znaczenia, te layery i tak z reguły masz OFF.

 

timelines.jpg

 

Kolejność za to ma znaczenie przy aplikowaniu w/w na layer główny, jeśli najpierw dasz MB a potem DOF'a, to:

 

mbdof.jpg

 

Jeśli najpierw dasz DOF'a, a potem MB, to:

 

dofmb.jpg

 

 

Teścik:

http://dl.dropbox.com/u/5046471/mb_Dof_test.mp4

Velocity z vray'a, zdepth, RSMB i FL Dof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem są, czasem nie ma. Czasem jest to wina za dużego dof'a. Jak są(w MB), to blurujesz velocity jak na tutku(kliknąłeś like'a więc oglądałeś:) ), albo renderujesz velocity w wyższej rozdziałce i skalujesz w afterze do rozmiaru, zresztą, co ja Ci będę mówił jak Ty to wszystko doskonale wiesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności