Skocz do zawartości

SDS. Jak wyostrzyć to miejsce?


Amor_priv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem, który może się wydawać prosty i śmieszny, ale mnie już doprowadza do szału.

Poniżej pokazuję obrazek. Jest to obiekt (no.. początek obiektu) w poly z modyfikatorem TurboSmooth. Chciał bym w nim wyostrzyć miejsce zaznaczone czerwoną strzałką. Niestety cokolwiek bym probował, zawsze jest coś nie tak. Jak zagęszczę siatkę, to w miejscach zaznaczonych niebieskimi kreskami pojawiają się niewielkie wypukłości, które psują całą powierzchnię. Ekstrudowanie otworu do wewnątrz nic nie daje. Jak sobie z tym poradzić? Dodam, że na razie nie jest to ważne, bo to ma być kadłub samolotu, a w tym miejscu będzie owiewka kabiny, która to przykryje, ale raz, że nie daje mi to spokoju, a po za tym może później zrobię wnętrze tego samolotu, i wtedy to może "wyleźć". Po za tym taka wiedza może się przydać w przyszłości. Jak sobie radzić z takimi pozornie prostymi sprawami.

Jeśli ma to jakieś znaczenie, to obiekt powstawał w ten sposób, że najpierw zrobiłem przekroje ze splinów, pózniej na nie nałożyłem Surface, i na koniec przekonwertowałem na poly.

 

[ATTACH=CONFIG]85099[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kompletnie nic nie zrozumiałem :) Którym krawędziom nadać SG, i jakie różne? Nie jestem aż takim orłem w Maxie (w ogóle nie jestem), żeby takie skróty myślowe od razu załapać. Ale będe próbował, aż coś wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności