Skocz do zawartości

Problem z wyświetlaniem tekstur w viewporcie


Gość Julek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem początkującym użytkownikiem 3dsmx 9 wersja 32bit i od razu spotkałem sie z problemem zwyświelaniem materiałów z texturami w viewporcie. Problem polega na tym, że po ustawieniu materiału w edytorze materiałów (Vray Mtl), wybraniu bitmapy, kiedy nakładam materiał na obiekty, a nastepnie klikam Show in viewport 3ds max wywala mi error i się zamyka.Sytuacja jest srasznie irytująca ponieważ nie ma mowy o precyzyjniejszym teksturowaniu powierchni materiałami takimi jak chociażby kafle.

 

Czy to może być problem ze sprzętem i oprogramowaniem, pracuje na Windows XP pro SP2, Procesor 2x core2 duo 2.1 GHz, 2GB RAM? Czy może nie zwróciłem uwagi na jakieś ustawienie samych materiałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to moze byc problem samego maxa, ilosci ramu, lub koloru kubka ktorego uzywasz, bez screena ciezko powiedziec, co to za error. generalnie uwazalbym na ram bo z tego co widze, malo. zawsze tez mozesz zmniejszyc jakosc wyswietlanych textur. aaaaa tak btw. Viewporty nie sluza do "precyzyjnego" nakladania textur, tylko to zgrubnego podgladu co i jak.

polecalbym jednak zainwestowac troche czasu w unwrap... oplaci sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym złożył to na karb Service Packa w Windowsie. SP2 to jest najgorsza łata w historii Microsoftu. Nic w historii tej firmy nie zawierało tylu błędów. Z SP2 bardzo wiele programów i gier się sypie "bez powodu". Nie mówię na 100%, że to jest główna przyczyna, ale ja bym zaczął od aktualizacji do SP3 - to z kolei jest chyba najlepsza łata. Nie dość, że usuwa wszystkie błędy SP2, to w dodatku przyspiesza system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, niestety po zainstalowaniu SP3 do Windowsa oraz SP2 do maxa oraz po zmniejszeniu do minimalnych wartości w viewport configuration jakości wyświetlanych tekstur, dalej jest to samo.

Error brzmi "An error has occured and the application will now close. Do you want to save a copy of the current scene?"

Dodatkowo po zainstalowaniu SP2 do maxa zniknęły mi ikony do obsługi w Main toolbar.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności