Skocz do zawartości

O co chodzi z przerobieniem Radeonow na FireGL??


blood_brother

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzies kiedys czytalem ze radeony da sie przerobic tak jak Geforce na Quadro tylko ze radeony przerabia sie na FireGL. Chcialbym sie dowiedziec czy faktycznie taka przerobka istnieje i jezeli tak to jak i czy bedzie mialo to jakis wplyw na prace w Maxie. Powiem jeszcze ze mam Radeona 9200 128MB.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chodzi o to ze radeony sa niewykozystywane w swoim przeznaczeniu czyli mozna odblokowac programowo przez sterowniki funkcje ktore sa dostepne w FireGL a ktore w zwyklych radeonowskich sterownikach sa zablokowane...

mianowicie Radeony sa produkowane na bazie kaart FireGL (niektore modele) i programowo zabkolowane sa ich funkcje ale prawie niczym sie nie roznia od radeonow....sterowniki modowane odblokowywuja te funkcje procesora i mozna wycisnac o wiele wiecej niz same radeony potrafia....

 

a sterowniki sa tez skastruowane pod programy graficzne takie jak max.autocad....itp....i pozwalaja na uzyskanie poprzez funkcje procesora lepszej wydajnosci....ale tylko w viewpointach nie w renderingu...... co i tak czyni to bardzo pomocnym podczas pracy....

 

sam mam radeona przerobionego tak jak w opisie nizej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mozna znalezc takie "modowane" sterowniki i jakas krotka instrukcje jak to zlozyc w calosc?:) I czy jest potrzebny MAXTreme albo cos w tym stylu tak jak przy geforcach?

Na czasie renderingu mi nie zalezy. Duzo bardziej zalezy mi na przyspieszeniu viewportow:)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ciekawosc wygrala i sciagnalem pliczek. Rozpakowalem. Przeczytalem cos na wzor readme. I dupa.

 

"Supported videocards:

 

RADEON 9600@FireGL T2

RADEON 9500@FireGL X1

RADEON 9500(256-bit)@FireGL X2

RADEON 9700@FireGL X1

RADEON 9700@FireGL X2

RADEON 9500PRO/9700@FireGL X1 (DEV_4E45/4E65)

RADEON 9500(4-pipe)@FireGL Z1

RADEON 9800 Series @ FireGL X2

RADEON 9800SE@FireGL 'Z2' (4-pipe)

ATI FireGL T2

ATI FireGL X1 AGP Pro

ATI FireGL Z1 AGP Pro

ATI FireGL Z1@X1

ATI FireGL Z1@X2

ATI FireGL X2"

 

Trudno trzeba sobie jakos radzic:(

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin mam pytanie: jakiego masz Radeona?

I czy dużo podniosła się temperatura procesora karty graficznej?

Bo mam zamiar przerobić swojego Radka 9600 na FireGL T2, ale nie mam na niej aktywnego chłodzenia i może być problem z odprowadzeniem ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyrostu ? w gierkach z pewnoscia nie bedzie....

dopiero w maxie na sterownikach costum bedzie niezly przyrost jak i w innych graficznych programach ....

 

przyrost bedzie jedynie w viewpointach wiec nie nazekaj :D

 

u mnie po restarcie kompa wyskoczylo okienko ze znalazlo 3d maxa 6 i czy chcem zainstalowac steroniki od Fire GL X2 .... po wlaczeniu maxa przyrost byl niesamowity :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zamalujcie mnie ztakimi wentylami prosze was odrobina estetyki. wentyl 80 mm kosztuje ( badziewie ale zaawsze ) okolo 15 zeta a kup przymocuj i nie rob czegos takiego. pmojam kwestie estetyczne ale halas i niebezpieczenstwo( kopnij noga i wleci ci do wnetrza( niby jest kratka, ale uderzenia we wnetrze kompa nie wrozy dobrze).a co do modowania to bylo kilka takich topickow tu poszukajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na warsztacie Radka 9200 i mimio najszczerszych checi nie udalo mi sie go przerobic na zaden FIreGL, gdyz nie ma po prostu odpowiednika tej karty dla FIre GL (tzn. osiagnalem nazwie i stabilna prace, ale przyrostu szybkosci wlasciwie brak). Jesli chodzi o ta serie kart (a uwazam za ta serie 9200, 9600 i 9800) to chyba niestety od 9600 da sie przerobic - na tzw. FireGl T2. Ale walczyc mozna, moze cos nowego odkerujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam radeona 9500 (bez pro) i po prubie instalacji wyskakuje mi blue screen!! Którą wersje sterownikow mam wybrac :

RADEON 9500@FireGL X1

RADEON 9500(256-bit)@FireGL X2

RADEON 9500PRO/9700@FireGL X1 (DEV_4E45/4E65)

RADEON 9500(4-pipe)@FireGL Z1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iluminato, nie mam sklepu komputerowego w domu, dlatego nie miałem jak zdobyć "normalnego" chłodzenia, a tylko taki wentyl miałem "pod ręką" i jeszcze 2x razy większy.

 

Estetyka mnie raczej nie interesuje (sam widziałeś na fotce, że komp jest na ziemi i jeszcze pod biurkiem- tego nie widać). Co do hałasu to nie był on, aż tak duży, spotkałem się już z kompami, których cały zestaw chłodzenia chodził głośniej, niż ten wentylator (np szkolne kompy na prockach intel`a ;P ). Co do bezpieczeństwa- wszystko stabilnie sidziało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić radeona, aby przerobić na firegl.Najbardziej sensowne bedzie cenowo chyba 9600 bo 9500 nie produkują.Ale aby przerobić 9600 na firefl t2 czy coś tam to musi być zwykły 9600 czy może to być 9600 pro ultra gigabyte.Bo chce zainstalować 2 systemy.Na 1 byłyby normalne drivery a na drugim przerobiona na fire gl.Zależy to czy przerobię to 9600 pro ultra na fire gl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin- o profilu nie pomyślałem.To jest dobe dzięki.

 

 

Zibi1970-----A z tym 9600 to ja wiem że wystarczy ale czy 9600 pro ultra też się da przerobić bo mam braci młodszych którzy czasami by chcieli też pograć .Dlatego chcę by było i do maxa dal mnie i dlanich do gierek .Na gołym 9600 jeszcze troche i się nie pogra więć wole dołożyc na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to znowu ja.Wkurzyłem się i kupiłem 9800 se 256 bit.Próbowałem przerobić na driverach ze strony ati ale nie wiem czy są za nowe czy coś innego powoduje błędy przy wgrywaniu skryptów riva tunera.Znalazłem wcześniej linka do sterów od chyba marcina.Ale na jaką kartę mam przerabiać na pewno 4 potokową.Czytałem wczesniej ż "Z2" ale nie mam takiej możliwości w riva tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie macie moze jakies linki w ktorych jest opisane jak krok po kroku przerobic radka na firegl ??? mam radka 9800 PRO , sciagnelem programRIVATUNER i sterowniki FreeFireGL_6343 . Czy sa moze jakies nowesze te stery firegl ? jestem w tym zielonawy czkekam na pomoc dzieks z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jakis czas temu dorwalem taka ciekawa karte GeCube Radeon 9550 XT Gigacube Extreme rev 2.1 128MB + DVI / tv-out 128-bit, podaje linke do strony gdzie mozna kupic podobna karte http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15015. Moja ma rev. 2.0, pamięci Hynixa 2.5ns i zbudowana jest na bazie ukadu RV360 (wlasciwie to zastanawiam sie jaka jest roznica pomiedzy RV360 a R360). Interesuje mnie wasza opnia na temat tego na jaki model FireGL mogę zmodować tą kartę. Generalnie to mogę sam popróbowć, ale może macie jakieś sugestie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności