Skocz do zawartości

krecenie na Blue Boxsie


Piotr Dobosz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jest to dosc proste ..... poprostu niebieskie/zielone tlo w programie typy combustion czy After effects odczytywane jest jako mapa opacity (jak w maxie) i dzieki temu mozesz sobie na warstwe za tą maska wstawic jakies inne tło .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta probowalem :P w sumie nie wyszlo zle ale co tam mozna na 320x240 uzyskac ... :P

 

rozwiazaniem jest podswietlenie dwoma lampami z nazutkami dla miekkich kolorow samej plaszczyzny i lekkie podswietlenie twazy..... reszta w aftereffects to juz nie problem :P

 

Ja tam w oswietleniu sie niespecjalizuje wiec co tam wymagac .... kumpel (fotograw) mi pomogl .... mial lampy i se zrobilismy kiedys Wiadomosci z TVN :P hehe Nawet stylizacja byla :P od jego matki sie wzielo jakies podklady itp.. :P szkoda ze po awarii dysq mi to padlo...... :/ ale moze jak teraz sie zbiore to se cyfrowa kamerke kupie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masaaa:) MArcin:) a jeszcze jedno takie drobne pytanko jaki kolor niebiski czy zielony jest lepszy? a pozatym czy to moze byc kolor wyblakly niebieski bo mam taki material czy raczej ciemno niebieski? pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi:) napewno tez niedlugo zamieszcze link do moich wiadomosci:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej zalezy to od oswietlenia .... ja juz w kolorystyce sie nie znam ale wydaje mi sie ze zielony byl by ok ..... zreszta i tak trzeba bylo by zrobic post-korekcje barw w masce bo raczej ten kolor bedzie sie wgryzal w nasza maske ..... ale wydaje mi sie ze zielony najlepszy ale i niebieski (błekitny) nie najgorszy ...... naprawde zalezy to tylko jaki efekt i przy jakiej kolorystyce osoby/przedmiotu sie to przyjmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha:) czyli uwarzasz ze byle byl tylko zielony lub niebieski a to czy ma kolor jasny niebiski czy ciemny niebeiski to jest malo warzne:) OKi dziekuje bardzo to juz niedlugo bede mogl zrobic swoje efekty:) o ile poradze sobie z after efektem, no ale to juz inna sprawa.:( Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek

premiere-na klipe prawy klawisz "Video Options" -"Transparecy' tam albo "Chroma key' albo green screen

after effetcs zakladka "effects" tak keying i "color key'

w obu zanaczasz pickerem kolor ktrory ma wybierac

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Pawel:) PAwel zechcial bys wytlumaczyc krok po kroku jak to sie robi wszystko? czytalem helpa wlasnie i udalo mi sie wyczytac to z tym video 2 a reszty nie potrafie zrozumiec:( w zamian moglbym przeslac Ci jakies video tutki czy inne tutoriale w html mam ich naprawde duzo przeslal bym Ci na ftp:) bardzo chcialbym sie tego nauczyc a nie ma tego opisanego dokladnie w tych stronach co podawilscie niestety:( a napewno duzo osob by chcialo sie tego nauczyc. mam duzo tutoriali o brazilu bo szukalem ich wszedzie wiec jak bys mogl to bardzo Cie prosze w zamian jesli bedziesz chcial to napoewno sie odwdziecze. serdecznie pozdrawim i bardzo dzikuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzala,

sciagni sobie z

http://www.thefoundry.co.uk/ae_downloads1.html#example

przyklady.

Sa to pojedyncze obrazki ale z profesjonalnym green i blue boxem.

MerlinGreen.tif ma rozdzielczosc pal wiec moze wez to.

Wzuc na time line. rozciagni zeby trawalo klika sekund. daj to na video 2

na vide 1 daj sobie jakies tlo.

na MerlinGreen.tif -prawy przycisk. Video options Transparency. Tam na liscie sa rozne sposoby maskowania od lumy po kanal alpha i maski. Wybierz sobie CHROME (klucz chrominancyjy) z okienka na gorze pickerm wybierz kolor ktory ma Ci wybierac.

pierwszy parametr jest odpowiedzialny za 'podobienistwo" koloru. cos jak color select w photoshopie. moze na poczatku powinienem powiedziec ze premiere nie jest za dobry na to... ma przedewszystkim do dupy to okienko podgladowe. ale jak juz jedziemy w premiere to jedzym do konca:)

parametr blend "zmiekczanie' lub "wtapianie" pokrec nim to zobaczysz o czym mowie. dwa ostanie paramety to w tym przypadku nie przydadza sie. ale przelacz sobie maskowanie na "green sreen' i zobacz jak dzialaja.

teraz tak... masz z boku obazka ramy od green boxu.

jak sie dobrze przyjzysz to w okienku podgladowym (dalej w opcjac przezroczystosci) masz w jego rogach punkty. to jest "ograniczanie" obrazka.

pod okienkiem masz 3 ikonki. tam wybierasz co ma Ci wyswietlac jako tlo w okienku podgladowym. Pierwysz to czarne albo biale , drugie to krateczka:) 3 to warstwa ktora masz pod spodem (Twoje tlo).

mozesz jeszcze sobie wlaczysz wygladzinie "smoothing" na very hight.

no i mozesz sobie przeliczy caly klip do czarno bialej maski.

to chyba tak wszsytko z grubsza...

osbiscie polecam AE do tego.. tam mozesz powiekszycs sobie obrazek. lepsze ma kluczoanie .. i ma do tego pluginy.

Jak Ci cos nie wyjdzie nie przejmuj sie. green i blue box to nie tylko kolor zielony i niebieski. Musza to byc spejalnie materialy pochlaniajace swiatlo o odpowiedniej kolorystyce:)

czekam na Twoje pierwsze wypociny :) pozdrawiam:)

aha zeby widziedz rezulat to musisz przeliczys sobie ten klip (ENTER) albo wcisnij lewy alt i przesuwaj mycha po timelinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności