Skocz do zawartości

Interior: Sypialnia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Oto mój pierwszy projekt w 3ds Max'ie renderowany w V-Ray. Z racji, że dopiero zaczynam dorzućcie parę swoich komentarzy co myslicie co nalezalo by zmienic?!

 

 

Krytyka wszelkiego rodzaju mile widziana. Ewentualnie jakis rozszezony komentarz jak do tego dojsc?!

 

W zalaczniku screen z renderingu + jego zapis do JPG, ktory jak dla mnie jest zbyt naswietlony :/

 

dzieki, pzdr

 

[ATTACH=CONFIG]86018[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]86019[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na tym drugim to z gamą pojechałeś :)

 

Popróbuj troche poedytować obrazek w Gimpie/PShopie (zależy co tam masz).

 

 

[ATTACH=CONFIG]86027[/ATTACH]

5 min edit w shopie i trochę kontrast się polepszył chyba :)

 

Pozdr.

 

P.S.

Dywanik koszmarny... poszukaj czegoś ładniejszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli przyjzycie sie dokładnie drzwiom szafy (tym większym) widać, ze tekstura jest duplikowana. Niestety jednak barwa różni się więc połowa drzwi jest jaśniejsza, a druga ciemniejsza. Jak można to zmienic? Dodam, że korzystałem z pluginu UVW Map jednak jak dla mnie po rozciągnieciu tekstury efekt nie byl tak realistyczny dla mnie :/

 

jakie wartosci gamy zazwyczaj ustawiacie?

 

 

Co wg Was można jeszcze zmienić, dodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jeśli chcesz abyśmy ci pomogli podaj jakieś ustawiania rendera np. zrób screena ustawień i światła z viewportu. Jeśli chodzi o tekstury to poszukaj jakiś w większej rozdzielczości z lepsza jakością i najlepiej zrób reflect mape i bump mape a otrzymasz lepszy efekt tekstury , możesz też pobawić się hair and fur robiąc za jego pomocą dywan.

Edytowane przez thecrev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcia ustawienia rendera i światła. Co do dywanu mozna sie doczepić. Nigdy jeszcze nie korzystalem z opcji "hair and fur" więc zapewnie czeka mnie poszukanie jakiegos tutoral'a do tego.

 

Mozna zmienic natezenie siwatla V-RaySun, zeby nie bylo takie jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muka

Nie jestem jakimś specjalistą i powtórzę słowa thecrev, przydało by się poprawić dywan bo ostro ostaje od reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ subdivision cieni na słońcu trochę. Włącz delikatnie AO.

Coś dziwnego dzieje się w rogu nad oknem przy suficie. Połączone wszystkie vertexy? Dodaj tam może jakiego edge loopa dodatkowego?

No i poza tym, POPRAW DYWAN! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dywanu to swieta racja!!! :) Szukam jakiejs tekstury zeby go poprawic :/ Mozecie podpowiedzieć gdzie najlepiej znajde gotowe modele 3ds dywanow, ktore wygladaja calkiem fajnie i mogly by pasowac do sceny?

 

W wolnej chwili naniose poprawki, sugerujac sie waszymi podpowiedziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dywanu to swieta racja!!! :) Szukam jakiejs tekstury zeby go poprawic :/ Mozecie podpowiedzieć gdzie najlepiej znajde gotowe modele 3ds dywanow, ktore wygladaja calkiem fajnie i mogly by pasowac do sceny?

 

W wolnej chwili naniose poprawki, sugerujac sie waszymi podpowiedziami.

 

Czyżby wymodelowanie dywanu byłoby aż takie trudne? wystarczy troche posiedzieć i przejrzeć pare tutków w internecie a samemu można cos fajnego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności