Jump to content

Paveu69

Members
 • Posts

  200
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Paveu69 last won the day on September 23 2011

Paveu69 had the most liked content!

City (optional)

 • Miasto
  Wrocław

Paveu69's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

94

Reputation

 1. Materiał ma zbyt ziarnisty bump + jest zbyt matowy. Pokaż siatkę i materiał, to może będzie łatwiej doradzić.
 2. To też nie ze złośliwości pytam, ale czy w Unrealu teraz nie robi się wszystkiego na blueprintach? Sam noszę się z zamiarem nauki Unreala i Unity, więc też jestem ciekawy tej dyskusji ;)
 3. Dokładnie, czasy Xenonów i Quattro minęły, teraz to tylko wyciąganie kasy. SSD to nie jest duża kasa, więc po prostu proponowałbym dozbierać. Procesor też lepiej kupić porządny, jak tu doradza materalia i przesiąść się na nowszą platformę, mniej problemów w przyszłości i sprzęt dłużej świeży.
 4. Max powoduje zwiechy tak czy inaczej :D SSD usprawnia pracę, po prostu wszystko chodzi żwawiej. System, programy się włączają szybciej, zapisywanie sceny trwa 10x szybciej (przy autobackupach bardzo odciąża). Realnego zysku to jest faktycznie kilka minut dziennie, ale komfort pracy z SSD jest jednak zauważalny. Odpuściłbym co innego może, kartę grafiki tańszą, albo dozbierać, ale SSD musi być
 5. No, Japońce od zawsze zajarane CGI. Ale prawda, mogli by u nas trochę bardziej wyeksponować temat. Kiedyś był jakiś konkurs na animację 3D, chyba właśnie po tych oskarach, zapomniałem jak się nazywał.
 6. Fajne rysunki, aż chciałbym zobaczyć jakąś animację z taką ładną kreską :D Powodzenia w dalszym rozwoju!
 7. Panie, pokaż mi pracę, w której załapiesz się bez żadnego doświadczenia ani CV za 10-15zł/h Sporo osób po studiach cieszy się jak złapie robotę za trochę więcej jak najniższa krajowa, a Wy tu wyskakujecie z 15zł na łapę z 2 boxami w portfolio. Widzieliście teczkę autora wątku? Kto chce płacić 2,4k na miesiąc za takie prace? Ja mogę się załapać. Może teraz mam więcej niż 15zł/h, ale chyba wolę udawać świeżaka za 2,4k, niż się ze świeżakami użerać. Ludzie, żyjemy w POLSCE! Jak ktoś jest na tyle ogarnięty, że sobie poradzi, to spoko, ale w tym kraju żyje masa krętaczy, leserów, hejterów i nieudaczników. Ambitny, ogarnięty człowiek to w tym kraju rarytas. Komuś się udało to rewelacja, najlepiej otaczać się takimi ludźmi. Tylko że nie porównujcie swojego sukcesu do ogółu społeczeństwa, bo większości ludzi ciężko zdobyć fajną robotę. Ja tu widzę komuna, czy się stoi czy się leży, 2 tysiące się należy, bo za mniej się nie przeżyje.
 8. Najłatwiejsza sprawa to znaleźć kogoś kto robi zaproszenia i zapytać o ceny.
 9. Tak jak mówi kolega Buła, od początku mówiłem o słabych grafikach. The Game - zrób tak jak radzi Monio - wywal stare prace, dodaj kilka nowych. Jak nie możesz znaleźć zleceń, to może raz skorzystaj z darmowej oferty, albo znajdź ludzi którzy robią jakąś grę non-profit. Poznasz grafików lepszych od siebie, może się czegoś od nich nauczysz. Ja tak zaczynałem i teraz nie żałuję, bo dużo się w ten sposób nauczyłem i teraz mam robotę (płatną jakby kto pytał). Druga sprawa. Nie chcę być nieuprzejmy, ale jak ktoś nie potrafi przyjąć krytyki i przyznać, że robi crap, to może czas poszukać zatrudnienia w biedronce na kasie...
 10. Właśnie dlatego nie lubię takich dyskusji... Wyobraź sobie taką sytuację, że trzeba Ci zamontować kabinę prysznicową. Syn sąsiada jest po gimnazjum i chce być hydraulikiem. Kiedyś wymienił uszczelkę w zlewie, ale przekręcił gwint - to jest jego portfolio. Dasz mu 3k za zamontowanie prysznica? Czy wynajmiesz montera, a syn sąsiada może za darmo podawać narzędzia monterowi i patrzeć jak pracuje? Mówimy o ludziach którzy zaczynają! 3 miesiące temu ściągnęli Blendera, przerobili 2 tutoriale i jako-tako ogarniają podstawy. Oczywiście Nezumi masz rację, ale to się tyczy ludzi ogarniętych, którzy nastawiają się na rozwój, poważnie podchodzą do pracy. Są tacy co zrobią ledwie boxa, nałożą jakiś generic material i oczekują że ktoś ich zatrudni za przynajmniej 2k na łapę - to jest nienormalne. Później przychodzą tacy do pracy, dajesz im model do roboty, a oni po miesiącu odsyłają gówno. Jeszcze oczekują za to zapłaty! No paranoja! Ktoś nic nie potrafi, to albo uczy się w domu, albo idzie na do szkoły, albo na bezpłatną praktykę.
 11. Nezumi nie zrozumiałeś, albo to ja się źle wysłowiłem. Ja słyszałem i to nie miesiąc, a 4 lata, nazywa się to studia/zawodówka/technikum! Mowa jest o człowieku który nic nie potrafi i nie jest w stanie samodzielnie zrobić modelu 3D od początku do końca. Nie możesz po 2 tutorialach oczekiwać że ktoś zacznie Ci płacić 3k na miesiąc... Jak zacząłeś zabawę z grafiką pół roku temu i masz do wyboru pracować (uczyć się pod okiem instruktora) za darmo, a siedzieć ten miesiąc ucząc się na własną rękę z tutoriali, to sam pomyśl co będzie lepsze.
 12. Ja tam uważam, że jeżeli ktoś ma małe umiejętności, dopiero zaczyna, to nawet jakby miał robić za free, to warto robić za free. Zwłaszcza jak się dostanie do jakiegoś zespołu, który potłumaczy, można kogoś wypytać, nauczy. Ja tak samo robiłem pierwsze modele dla kogoś za free. Sęk w tym, żeby wykorzystać to i jak najszybciej wskoczyć na poziom gdzie już można rozmawiać o zapłacie za robotę. Oczywiście, robić pół roku za frajer to wiadomo, ale 1-2 modele jako nauka, to więcej doświadczenie wyniesione z tego będzie warte niż wypłata.
 13. Nie chcę nikogo oceniać, ale może zbyt surowo oceniasz człowieka który zapewne szuka ludzi do pomocy przy zleceniach? Nieuprzejmie jest nazywać kogoś ścierwem. Jak chciał Cię poduczyć, to może trzeba było skorzystać, bo spojrzałem na te Twoje prace i faktem jest, że jeszcze sporo nauki przed Tobą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy