Skocz do zawartości

Lodz 3D: ORP ...


RA

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec natchniony niektorymi postami na forum postanowilem zrobic sobie 350 metrowa lodeczke. Jest to lodz zupelnie wymyslona, ale oparta oczywiscie o konstrukcje i wyposazenie innych lodzi marynarek wojennych z calego swiata. Odrazu informuje iz od soboty na dwa tygodnie nie bedzie aktualizacji, gdyz jade sie opalac :P

 

PS: posty z bardzo krytycznymi ocenami bardzo mile widziane... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

rdo --> ten statek ma tylko dwie kotwice (lodzie tej wielkosci posiadaja najczesciej 3 lub wiecej kotwic z tego co widze z pewnych referek) i dlatego lancuch jest tak gruby by mogl kotwice (rowniez wieksze niz zwykle) utrzymac, ale jeszcze sie zastanowie. moze faktycznie... :P

 

i obiecane dziala:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wymyslona czy nie ale mi to wyglada na cos podobnego do Francuskiego pancernika liniowego fonet: ] "Riczelieu", nei wiem jak zapisac to poprawnie... ladne 380siatki: ],,, model ladny bez bledow ale Ciezko tu narobic bledow jesli sa takie kasztalty jakie sa,,,, pozdrawiam i bede sie przygladal,, cze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda, caly statek jest dosc mocno wzorowany na francuski okrecie liniowym Richelieu, wlacznie z kadlubem, ktory zostal jednak odpowiednio spreparowany wielkosciowo.

 

a co do nazwy to podobnie jak sam model bedzie zmyslona, czyli cos w stylu ORP "Boleslaw Smialy". Patriotycznie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mam problem bo nie jestem znawca w tym temacie:

potrzebuje umiescic na statku pare wodolotow, ktore beda "wyrzucane" ze specjalnych wyrzutni (tak to sie chyba nie nazywa) i nie wiem jaki moglby to byc samolot. sklanialbym sie w strone samolotow z II wojny swiatowej lub troche pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)... mam te strone w ulubionych (sam jestem modelarzem) i juz ja przegladalem, ale i tak dzieki za zainteresowanie... :)

a co do samolotu to chyba znalazlem pare i zastanawiam sie i porownuje do referek arado-196 z Malego Modelarza... zreszta i tak nie musi byc dokladny, wkoncu beda to 4 niewielkie fragmenty na calym pokladzie (wielkich zblizen nie przewidzialem, bo komputer mi na to nie pozwala).

 

ehhh... modele samolotow... pfee :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wyżutnie do samolotów to katapulty. :D

Czy te relingi to celowo tak powykrzywiałeś ?

Lancuch w porownaniu do karabinkow zdecydowanie za duzy. ogniwo wielkosci czlowieka???

Te cosie obok lancuchow to chyba do cumowania sa potrzebne i tez chyba o wiele za duze.

Tez jestem modelarzem.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niom... prawda... pozmieniam wielkosci...

a samolot, ktory robir to pzl23b przerobiony na wodnolot (chyba inni modelarze mnie nie oskalpuja mam nadzieje) :D

leb mnie napie***la wiec posty moga byc troche pozniej

i jeszcze net sie kula wiec napisanie i wyslanie posta trwa pol h

 

/lece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slim_sandman --> fee.. nie mow mi o sklejaniu statku, bo jak sobie przypomne czasy gdy sklejalem chyba ORP "Blyskawica" to mnie skreca... fee

 

Ka21k --> poprawie te smiglo, bo wyglada jak jakies palki :)

spac mi to nie da :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ze do dupy z nowosciami, ale przygotowania do wyjazdu mi wszystko pomieszaly.

i daje to co wyskrobalem do dzisiaj (sorki ze bez obiecanych poprawek wielkosciowych, ale powod wyzej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności