Skocz do zawartości

Karnawał


Tr1bal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

mam mały problem z postacią nad którą aktualnie pracuję, którego nijak nie mogę obejść.

 

Mianowicie chodzi o złoto na lewej strony maski, O ile szersze elementy nie zostają prześwietlone, o tyle drobne elementy i szczegóły są strasznie prześwietlone przez to stają się nie widoczne podczas gdy cała reszta twarzy jest ok. Starałem się uwydatnić złoto ale nic nie daje oczekiwanego efektu stąd prośba do was, może ktoś będzie wiedział co zdziałać ;)

 

Naturalnie oprócz problemów ze złotem parę rzeczy jeszcze pozostaje do poprawienia, ale ogólnie praca chyli się ku końcowi ;)

 

Całość wykonana w 3ds max + vray

 

 

Nie prawidłowe oświetlenie - dobre złoto na zdobieniach z lewej strony:

 

 

beautyshot2.jpg

 

 

Prawidłowe oświetlenie - problem ze złotem na zdobieniach z lewej strony

 

beautyshot2a.jpg

 

Schemat oświetlenia (lustrzane odbicie tego schematu bez oświetlenia tła):

typoweuu0.jpg

 

Naturalnie wszelkie dodatkowe błędy / propozycje które znajdziecie przyjmę z Miłą chęcią ;)

 

 

 

EDIT:

 

siatka:

 

siatka1.jpg

Edytowane przez Tr1bal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mnie ten pierwszy render bardzo się podoba, to że drobne elementy się gubią to normalne , bo jest tam wiele 'scianek' ustawiony tak że odbijają światło i to światło zalewa czarne krawędzie. Moim skromnym zdaniem czepiasz się sam siebie :).

Jedne co mi przeszkadza, że w otworach na oczy jest za jasno, i dziwnie wyglądają rzęsy wchodzące na maskę. Ja bym ją odsunął i zaciemnił tamten obszar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flamaster69 Pierwszy render wygląda spoko, ale skóra wygląda nieciekawie w porównaniu do 2 renderu.

 

Małe poprawki, dałem trochę ciemniejsze światło zwiększyłem disp, powiększyłem nieco maskę złota.

 

beautyshot3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności