Jump to content

flamaster69

Members
 • Posts

  169
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by flamaster69

 1. Super! Mój ojciec ma taką samą w swoim humvee, świetna robota! Gratuluję skilla w modelowaniu i teksturowaniu
 2. flamaster69

  IMP

  Super! Chciałbym zobaczyć jakiegoś WiPa
 3. tak, ale J ich nie wyłącza. J wyłącza te które wyłącza, ale TYCH nie. Już to ćwiczyłem.
 4. To niestety nie działa. Dodam jeszcze że te kratki powstają tylko przy narzędziu "SELECT AND ROTATE"
 5. Nie znam się na mental rayu, ale żeby mieć miękki cień, to źródło światła musi być duże. Może pomoże.
 6. Czołgiem!Mega irytująca sprawa, jak wrzucam model z makehuman, to wokół obiektu, po pierwszej transformacji, pojawia sie kwadrylion bounding boxów, które nie znikają nawet po odznaczeniu obiektu i powiększają się wraz z odsuwaniem kamery od obiektu. Czym to wyłączyć?Dodam jeszcze że te "boxy" pojawiają się tylko przy narzędziu "SELECT AND ROTATE".Często korzystam z pozowania postaci w ten sposób i męczą mnie te śmieci.
 7. Czołgiem! mam pytanie, chciałbym zrobić efekt zderzających się obiektów, z pomiędzy których wyjdzie dym, kurz, lub ogień. W dalszych założeniach chciałbym nauczyć posługiwać się i używać częściej takiego programu, więc traktuję sprawę rozwojowo. W internetach jest sporo propozycji, ale nie wiem po co sięgnąć. Dodam, że dość sprawnie posługuję się 3ds max 2017 i vray 3, więc program mógłby być pluginem. Co polecacie? Dziękuję.
 8. Dołączę się do podziękowań dla olafa za cenne wskazówki, a przyszedłem tu z takim linkiem dla tych co mają problem z zaniżaniem wartości własnej pracy. http://www.hongkiat.com/blog/paying-for-good-design/
 9. Moja wyobraźnia to 200$, bo to tak jeden dzień roboty + poprawki.
 10. Dym może być dopiero wtedy jak użyjesz zrypanego modelu z logiem producenta do produkcji teledysku który obejrzy 100mln ludzi. Dopiero wtedy ktoś zauważy i spyta skąd to masz
 11. @silverfox za wizkę domku - tak, 1000zł, dostarczam 5 ujęć tego typu: I jak? Psuję rynek czy dostarczam produkt adekwatny do kwoty? @Sebazx6r masa forsy, to oznacza że wziąłem stanowczo za mało, choć jedną taką grafikę zrobiłem w 8 godzin + 2-3 poprawki po godzinie.
 12. Bardzo mi się podoba, najbardziej dół głośnika, ze względu na te lampy.
 13. Hejka! Z okazji zakupu Quixela i Marmoseta zrobiłem taki oto aparat, z założeniem żeby zmieścić się w 20k verts. tutaj można zobaczyć jako live 3d: Hasselblad 500 EL A oto rendery:
 14. Zgadzam się z Tobą silverfox, popieram w 100%. Oprócz rzeczy o których piszesz, trzeba mieć jeszcze OBIEKTYWNE poczucie jakości swoich projektów. Za sam folder A4x8str. może bym wziął 800zł z lekkim stresem czy mi klient nie ucieknie, ale też patrząc na własne prace wiem że nie mogę za nie wziąć więcej. Po prostu. Tak samo, jak nie mógłbym zaśpiewać za wizualizację domku jednorodzinnego więcej niż 1000, bo jestem w lesie z renderami, etc. W miarę nabierania tego doświadczenia i jakości podnoszę ceny, ale nie mogę dziś wołać tyle co Ty. I wcale rynku tym nie psuję, ktoś kto ma mało kasy przyjdzie do mnie, a jak dużo - to do Ciebie, bo będzie potrzebował wyższej jakości.
 15. Fajna baza darmowych (i płatnych) rzeczy do zbrusha - tools, alpha, tutorials BadKing.com.au
 16. Z mojej orientacji to jest albo vertex color, albo textura. I nie spotkałem się aby kolory vertexów miały przypisane przeźroczystości. I trzeba zadać kolor i przeźroczystość teksturą albo innym rodzajem matieriału. Chyba że mnie sprostuje ktoś z większą wiedzą.
 17. Plezjasz, jeżeli chodzi o tutki, to moje doświadczenie jest takie, że na początek lepiej jest kupić przyzwoitego, długiego tutoriala. Kupić, bo trudno znaleźć usystematyzowaną wiedzę w wielkim kotle jakim jest youtube. I zmordować tego pierwszego od A do Z, bez pomijania i skakania. Dopiero potem szukać po tutkach youtubowych gdzie już różne techniki można podpatrzeć i knify.
 18. Ile może być warte wyrzeźbienie kilku takich figurek w zbrushu? Zastosowanie: druk 3d w gipsie.
 19. Nie płacę ZUSu. Mam legalny soft. Co tu do spadania z krzesła za 2 godz. roboty?
 20. Chodzi mi o to aby przystawka - Marmoset Viewer - odtwarzała animcję, czyli żeby obiekt na stronie wyświetlony przy pomocy tej przeglądarki był od razu obracający się sam, turntable, żeby było autoplay.
 21. Nie pisałem że postać 50zł, tylko 100 Euro. Nie bijcie piany o psuciu rynku, bo mój rynek wyznacza zawartość mojej lodówki i też musiałem konkurować z chorymi cenami. Zadałem proste pytanie z prostą odpowiedzią. (olaf mi napisał spoko, ale poprzednicy to zaraz się gotowali :) ). Olaf, mam jakąś blokadę. Moi klienci nauczyli mnie że nie chcą za dużo płacić za ulotkę, więc robię taki projekt żeby się z tą kwotą zmieścić. Pewnie dlatego, że nie są to jakieś wypasy, projekt folderu zajmuje mi pół dnia, do tego kilka poprawek. Napisałem w swjej wycenie że kwota nie uwzględnia pisania tekstów. Taki piecyk robię w ok 8 godzin. Za ten kubeł to tak, ma tych kubłów być kilkanaście, przy czym wiele rzeczy jest tam do powielenia (dekle, śruby, uchwyty). Nadal uważacie że 300zł to mało?
 22. i od razu mam pytanie, Coś jak to. Jedna tekstura 2048x2048, UV, Ile za to zaśpiewać? Wydaje mi się 300zł. To dobrze czy źle? - - - Połączono posty - - - Greentea, ja modelowałem kartony dla Holendra, brałem 100 ojro.
 23. silverfox 300+100+100 moja wycena bez pisania tekstów do folderu, to nie mam pojęcia. Masz je wymyślić? Ja zawsze dostawałem, trzeba było je najwyżej poukładać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy