Jump to content

Nathanielxd

Members
 • Posts

  271
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Nathanielxd last won the day on October 20 2015

Nathanielxd had the most liked content!

City (optional)

 • Miasto
  Łódź

Nathanielxd's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

219

Reputation

 1. Najmniej rozjechany obraz na sferze wg mnie dostaniesz jak wyjdziesz z boxa, tj. robisz boxa -> nakładasz smootha z kilkoma subdivami -> nakładasz spherize (bo czysta sfera z boxa nie jest idealną sferą) -> robisz unwrap. Powinieneś mieć wtedy sfere z cube mappingiem (o takim http://www.f-lohmueller.de/pov_tut/backgrnd/im/CubeMappingSequence_1.jpg). Nie wiem jak wygląda twój film 360, ale wydaje mi się, że możesz go przerobić na takie mapowanie. https://ggnome.com/pano2vr z tego co pamiętam radził sobie z przerabianiem filmików między różnymi mapowaniami/rzutowaniami.
 2. Albo nacisnąć prawym na warstwę/grupę i kliknąć duplicate i wybrać inny dokument. Często tego używam, przydatne ;)
 3. Fajne, kolorowe ;) Skojarzyło mi się z pluginem, na którego wczoraj natrafiłem: http://aescripts.com/super-lines/ :D
 4. GGX da Ci najbardziej realistyczne rezultaty, o Wardzie to chyba można zapomnieć. Pamiętam te drugą lekcję z Mastering Vray - przewertowałęm ją kilka razy, wtedy jeszcze trzeba było blendować materiały, żeby uzyskać 'efekt' jak ggx. Fajnie, że to potem wprowadzili w standardzie :) Mam wrażenie, że w workflowie Warwicka też trochę się pozmieniało, jeśli masz dostęp do Mastering Lighting, to np. w lekcji 5 Part 1 pokazuje jak tworzy przybrudzoną metalową powierzchnie (naprawdę całkiem realistyczne), może Cię zainteresuję skoro teraz lecisz z metalami.
 5. Ja tylko raz miałem taką sytuację, więc nie wiem na ile będzie to dla ciebie pomocne. Ale kiedyś modelowałem serie kranów, miałem dostarczyć po 1 studyjnym renderze każdego. Umówiliśmy się na jakąś konkretną kwotę. Po skończeniu serii klient poprosił właśnie o pliki do edycji. Policzyłem za to tyle samo co za te studyjne rendery, czyli jakby klient zapłacił dodatkowo 100% kwoty na którą się umawialiśmy wstępnie. Nie wiem czy spoko to policzyłem, ale stwierdziłem, że dzięki tym moim modelom, może w łatwy sposób zrobić dużą część katalogu kranów, które ma (bo niektóre różniły się od siebie zaledwie szczegółami), więc de facto i tak oszczędził.
 6. Bardzo przyjemne dla oka! Z chęcią bym je w jakiejś grze zobaczył :) Gratki!
 7. A może tym skryptem by jakoś dało rade: http://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/spline-fibers ?
 8. Pokłony! Świetna stylówa.
 9. To są fragmenty z filmu Boso przez Hiroszimę 1 albo 2. http://www.filmweb.pl/film/Boso+przez+Hiroszim%C4%99+1-1983-210132 http://www.filmweb.pl/film/Boso+przez+Hiroszim%C4%99+2-1986-210133 Oglądałem to swego czasu, dość mocne kino. Więc dość clickbaitowy tytuł na YT.
 10. Ja z polskich raz korzystałem z http://www.foxrender.pl/ Też było w porządku
 11. Czołem, ostatnio w wolnym czasie uczę się Mayki i Arnolda. Kilka testów poniżej. Krótka animacja: Behance: https://www.behance.net/gallery/54882011/-01101101-01110101-01100101-01110010-01110100-011001
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy