Jump to content

Jaki soft do robienia w 3d ognia, eksplozji, kurzu, fx


flamaster69

Recommended Posts

Czołgiem!

mam pytanie, chciałbym zrobić efekt zderzających się obiektów, z pomiędzy których wyjdzie dym, kurz, lub ogień. W dalszych założeniach chciałbym nauczyć posługiwać się i używać częściej takiego programu, więc traktuję sprawę rozwojowo. W internetach jest sporo propozycji, ale nie wiem po co sięgnąć. Dodam, że dość sprawnie posługuję się 3ds max 2017 i vray 3, więc program mógłby być pluginem. Co polecacie?

Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie najłatwiej będzie Ci pracować dalej w Maxie. Ludzie robią bardzo dobre rzeczy w Fume Fx w połączeniu z Thinking Particles. Zwłaszcza jeśli masz do zrobienia proste rzeczy i chcesz mieć szybkie efekty. Wydaje się że Phoenix teraz też zyskuje na popularności.

 

Houdini jest genialny ale na początku bardzo frustrujący. W dzisiejszych czasach jest już sporo świetnych tutoriali, ale to zupełnie inny soft niż Max więc możesz się długo męczyć. Jest darmowa wersja niekomercyjna więc możesz nic nie tracąc spróbować.

Link to comment
Share on other sites

Do Fume i TP co wspomniał kolega dodałbym Krakatoa, Frost, Xmesh i Realflow. Będziesz miał wszystko czego potrzebujesz do takich rzeczy.

Houdini na dłuższą metę będzie bardziej wygodny i ekonomiczny. Wszystko robisz w jednym miejscu i nie pierdzielisz się z przenoszeniem rzeczy w tą i z powrotem. Jednak dla maxowca nauka może być oporna. Ja przestawiam się od roku z marnym skutkiem. Co się nie wkręce w hudego zaraz mam pełno roboty, zapominam czego się nauczyłem, potem znowu zaczynam i tak w kółko :D Muszę chyba zmienić taktykę.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy