Skocz do zawartości

Makro Amatora


OZBORN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W tym temacie chciałbym zaprezentować moje początki z makrofotografią. Mam nadzieję, że utrzymam systematyczność wrzucania fotografii.

 

Sprzęt którym się posługuje to Canon 1000D + Tamron 90/2.8. Lustrzanka jak na te czasy nienajlepsza, ale dla amatora myślę, że chwilowo wystarczy. :)

 

 

Także zaczynamy.

 

Dziś pierwsza wyprawa z Tamronem "w pole". Mocno wiało, chmury często zakrywały słońce, bywało za ciemno.

Coś jednak udało mi się "złowić". Mam jednak problemy z głębią ostrości. Przy przesłonie 2.8 jest bardzo mała, co uniemożliwia złapanie, przynajmniej w połowie, obiektu fotografowanego. Na przesłonie 8 jest lepiej, lecz już za ciemno (gdy słońce zakryte), nawet przy ISO 400. Fotografie wykonuję w tej chwili "z ręki". Z jednej strony chciałbym uspokoić trochę dłonie i przyzwyczaić je na przyszłość, z drugiej strony nie mam jeszcze statywu. :)

Powoli do celu.

 

Komentarze, spostrzeżenia, krytyka, porada, mile widziane.

 

 

[1] - ISO 400, F/10, 1/400

2nu7y37.jpg

 

 

 

 

 

[2] - ISO 400, F/7.1, 1/500

359ihwz.jpg

 

 

 

 

 

[3] - ISO 400, F/4.0, 1/500 - Nie za ostra pszczółka, lecz wrzucam.

zlxaxj.jpg

 

 

 

 

 

[4] - ISO 400, F/10, 1/800

2saayx1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzisiejsza sesja robaczkowa zakończyła się lekkim niepowodzeniem (nic nowego ;) ). Głównym powodem znowu była płytka głębia ostrości. Było sporo ciekawych ujęć, lecz wyszły bardzo nieostre, a szkoda. Wybrałem trzy najlepsze fotografie.

 

Trochę jestem zdziwiony. Dziś, jak i wczoraj, spotkałem bardzo mało rodzajów owadów. Najwięcej biedronek, pszczółek, bączków. Na jednym krzaku zastałem całą masę robaczków z fotografii nr [5]. Cóż więcej, mrówki i kilka ważek. Już nie wiem czego szukać :)

 

 

 

[5] - ISO 400, F/5, 1/400, -Fotka moim zdaniem mogłaby być bardzo ciekawa. Szkoda, że robaczki nie są ostre w całości.

29dd7jl.jpg

 

 

 

 

 

 

[6] - ISO 400, F/4, 1/1000

2589vys.jpg

 

 

 

 

 

 

[7] - ISO 200, F/2.8, 1/1250, -Tu również mogłoby powstać ciekawe ujęcie, niestety głębia ostrości dała w kość : )

1zbfg4n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza sesja robaczkowa zakończyła się lekkim niepowodzeniem (nic nowego ;) ). Głównym powodem znowu była płytka głębia ostrości. Było sporo ciekawych ujęć, lecz wyszły bardzo nieostre, a szkoda.

 

zrób kilka ujęć tego samego robala i poskładaj w photoshopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób kilka ujęć tego samego robala i poskładaj w photoshopie.

 

hehe, w prawdzie niegłupie, ale niestety nie na moje siły.

 

Poza tym, własnie odkryłem magiczny guziczek w moim Canonie, podgląd głębi ostrości, coś niesamowicie przydatnego. Myślę, że teraz będzie lepiej z tą głębią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, w prawdzie niegłupie, ale niestety nie na moje siły.

 

Poza tym, własnie odkryłem magiczny guziczek w moim Canonie, podgląd głębi ostrości, coś niesamowicie przydatnego. Myślę, że teraz będzie lepiej z tą głębią.

 

tak się to robi, mówienie że to niegłupie brzmi tak jakbym podpowiadał jakieś nielegalne sztuczki :)

 

mogę powiedzieć tyle co wiem po dotychczasowych doświadczeniach, robala w całości nie zrobisz za jednym razem. jeżeli są takie metody to ja ich nie znam... skutecznie jednak używam dwóch różnych obiektywów, które same w sobie nie są do makro, trzeba im w tym pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności