Skocz do zawartości

Podkładka chłodząca pod laptopa - Fakty, mity, porady, czyli jak zaradzić wys. temp?


floo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakładam wątek związany z podkładkami pod laptopa, z kilku powodów:

- ostatnio mocno eksploatuje laptopa, animacja i udk( co ciekawe bardzo mocno go grzeje, nawet w trybie bezczynności) i zaczęły pojawiać się wyższe temperatury, jak sobie z tym zaradzić?

- podkładka chłodząca, czy jest skuteczna?

- jaki model, jakie są wydajne?

- inne znane sposoby na poprawę jakości chłodzenia laptopa.

- laptopa już miałem okazję czyścić i znacznie poprawiło to jakość chłodzenia - polecam wszystkim którzy mają lapka co najmniej 2lata.

 

Sprzęt:

Intel Core Duo T9600 @2.8GHz, 4GB RAM, Geforce 9650GT 1GB

 

Liczę że osoby mające doświadczenie podzielą się informacjami, :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zacznij może od ponownego czyszczenia.

Jeśli chodzi o podkładki to np. w moim przypadku (Zalman ZM-NC3000U) się sprawdza, komputer jest chłodniejszy. Jednak przy moim poprzednim notebooku (hp pavilion, obecnie to hp envy w metalowej obudowie) i podkładce firmy Targus nie było specjalnej poprawy temperatury. Wniosek, chyba lepiej kupić produkt jakiegoś producenta który ma doświadczenie w projektowaniu chłodzeń. Po prostu różnica jest taka że w nowej podstawce nie słyszę wiatraka a jest chłodzenie, w starej słyszałem wiatraki (dwa) a nie było chłodniej.

Innym sposobem może być to że jeśli masz dostęp do klimatyzacji to skieruj ją na komputer, to działa. Poważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie było aplikowane całkiem niedawno, a ryzyko spalenia się karty czy procka jest duże, bo temperatura mi skoczyła na bardzo wyskoki poziom ;) Nie chce tego testować ponownie. ;)

 

Dzięki za kilka cenny rad, będę szukał na wyższej półce cenowej z markowymi produktami. Z drugie strony też nie chce kupować kota w worku.

 

Z klimatyzacją to bywa różnie, człowiek mocno mobilny od jakiegoś czasu. ;)

 

Zastanawiam się czy jest coś takiego jak tuning laptopów :P może jakiś hiper mega witrak :)

 

Dzięki, Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach jesli idzie o laptopy, pogorszenie sie z czasem temperatury pracy nie jest spowodowane zanieczyszonym systemem chlodzenia lecz nieszczelnoscia heatpipea w tym chlodzeniu. Wymaga to rozkrecenia tylnej czesci obudowy i wymiany calego zespolu chlodzenia. Swego czasu w niemal kazdym DELLu byly wymieniane radiatory bo byla to wada fabryczna - juz po kilku miesiacach komputer parzyl i sie wieszał.

Podobna wadę obserwowalem takze w innych markach laptopow, jednak wystepowala ona po kilku latach. W wiekszosci przypadkow klient nie zauwazal roznicy bo komputer nigdy nie pracowal nonstop przy full load, ale wielu wracało i skarzylo sie wlasnie na wysokie temperatury.

Tak wiec podkladka nie zawsze pomoże.

Jesli obudowa laptopa wraz z klawiatura znacznie sie nagrzewa a powietrze ktore wyrzucane jest na zewnatrz przez system chlodzenia jest mniej wiecej podobnej temperatury jakie bylo przy zakupie laptopa, mozna miec 99% pewnosci ze system chlodzenia idzie do wymiany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zakupiłem stoliczek do laptopa z chłodzeniem. Fajna sprawa żeby sobie się położyć i popracować, ale chłodzenie jest żadne - gorący laptop jak zwykle mimo dwóch wiatraczków od spodu. Tyle że nie parzy w kolana tylko na stoliczku się wyładowuje gorąco. A co do czyszczenia nie pomyślałem - mój ma ok 3 lat lapek ... chyba czas oddać do serwisu na wymianę chłodzenia i przeczyszczenie. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności