Skocz do zawartości

Popularność renderfarm.


baalnazzar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ciekawi mnie parę kwestii odnośnie renderfarm, a mianowicie czy jakoś często są wykorzystywane przez rodzimych grafików i animatorów, a także jakie ewentualnie renderfarmy można polecić i dlaczego. Osobiście testowałem tylko rebusfarm i foxrenderfarm. Zastanawiam się jak to wygląda w Waszym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Sam uzywam RocketRender. Jest łatwa i wygodna w użyciu, ale cena takiego renderowania sprawia, że nadaje się tylko do sytuacji awaryjnych.

Około 400-500 zł za rendering do rozdzielczości A1 300dpi domku jednorodzinnego jest stanowczo za dużo do regularnego użycia. Co więcej, płącimy za każdy render, nawet niudany.

Próbowałem znaleźć coś tańszego. Ale wszytkie renderfarmy mają ceny podobne do RocketRender.

Wygląda na to, że zbudowanie własnej renderfarmy dosyć szybko się zwraca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem znaleźć coś tańszego. Ale wszytkie renderfarmy mają ceny podobne do RocketRender.

Wygląda na to, że zbudowanie własnej renderfarmy dosyć szybko się zwraca.

 

Moj znajomy swego czasu mial plan na zalozenie malej renderfarmy i rozmawial troche z ludzmi zajmujacymi sie budową takich. Z tego co oni mowili to nie jest to interes ktory latwo sie zwraca. Jak wliczysz cene sprzetu ( +awarie i upgrady), licencji oprogramowania i tego ze ktos to musi nadzorowac to sklada sie tego calkiem sporo. Oczywiscie mowie tutaj o powaznej farmie, nie o kilku kompach spiętych i postawionych w domu pod biurkiem.

 

Co do renderowania po rozsadnych cenach, to swego czasu renderowalem u uzytkownika piko84 i bylem bardzo zadowolony. Ale pozostaje zgodzic sie z przedmowcami, renderfarmy uzywam tylko w sytuacjach awaryjnych.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności