Skocz do zawartości

Google SketchUp tekstura


Gość mateusz209

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mateusz209

Witam. takie pytanko bo nie mogę ogarnąć:

 

Mam w Google SketchUp obiekt oteksturowany i chcę go wrzucić do maxa więc exportuje do fbx albo obj, niestety przy eksporcie tworzy mi folder i tam wrzuca z 5 plików z każdą stroną np: budynku gdy potem w maxie próbuję zaimportować to wczytuję mi się to bez tekstur a gdy próbuje je nałożyć to źle to wychodzi bo po całości się to rozkłada. Reasumując: Jak wyeksportować do maxa z Google SketchUp obiekt z jedną teksturą np: w pliku tga a nie z 10. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość mateusz209

No, otwiera, coś wcześniej mi nie chodziło to otwieranie.

Tyle że dalej nie osiągnąłem tego co chcę tzn. mam oteksturowany plik w maxie lub jakimś innym programie graficznym obojętne i chcę wyeksportować to do jednego pliku z teksturą bo teraz tworzy mi się np: 5 tych plików a potrzebuję taki uv żeby to było w jednym pliku np: tga albo png.

Jak wyeksportować oteksturowany obiekt(w programie graficznym 3d) z plikiem tekstury w jednym pliku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to np. do maxa jest dodatek (lub w nowych wersjach jest to zaimplementowane) Connection Extension i on pozwala na zaimportowanie pliku w formacie .skp - materiały tworzy zdaje się że jako Multi Sub Object, więc masz jeden obiekt z różnymi teksturami.

 

Edit: Kolega wyżej w sumie to samo napisał- a żeby materiał takiego obiektu był jedna teksturą to chyba musisz zrobić sobie sam unwrapa i potem wypalić na nim teksturę

Edytowane przez eco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności