Skocz do zawartości

Tolerancja U dla rebuild curve


legomir

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest sposób aby wyciągnąć dla rebuild curve tolerancje tylko U? W ten sposób mogę uzyskać dość ciekawy efekt gdzie zakrzywione miejsca mają więcej vertexów niż te, które są proste, jednak nie mam pomysłu jak obliczyć samą tolerancje wzdłuż U.

 

____

 

Wpadłem już jak uzyskać parametr U jeśli wartość tolerance podziele przez X i potem podzielę całość przez jakąś liczbę to uzyskam wartość tolerance prawda?

 

____

 

Edit jednak zły trop

Edytowane przez legomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie chcę Cię martwić, ale z tego co wcześniej o tym rozmawialiśmy, żeby uzyskać ten efekt (zmienianie curve degree w miejscach bardziej zakrzywionych) realtime prawdopodobnie będziesz musiał napisać swój własny node, czyli albo .py albo C++ się kłania. Funkcje MELowe nie dają aż takiej kontroli nad krzywymi, żeby zmieniać im dynamicznie zakresami. Wynika to głównie z ograniczonych operacji MELowych na krzywych - komenda "curve" ma parametry wyłącznie dostępne podczas tworzenia krzywej i nie pozwala na ich modyfikację. Dużo większej ilości informacji dostarcza Ci node curveInfo, ale on tylko zwraca Ci informację dalej nie pozwalając na ich modyfikację.

 

Wg. mnie nie ma innej możliwości tego zrobienia poza własnym nodem zrobionym w C++ (możliwe że wystarczy .py plugin) i wtedy musiałbyś stworzyć własną klasę mojaKrzywa dziedziczącej po MFnNurbsCurve i robisz to co chcesz. Jeżeli widzisz ku temu jakieś zastosowanie to działaj - ja niestety nie wiem do czego mogłoby się to przydać. Tutaj masz detailed description klasy MFnNurbsCurve: http://download.autodesk.com/us/maya/2011help/API/class_m_fn_nurbs_curve.html

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zastosowanie jako tak nie, ale się uparłem. A nauczyłem sie, że jak się uprę na zrobienie takich głupich rzeczy to uczę się więcej tych mądrych

 

No coś w tym jest :) Jako ćwiczenie do nauki to faktycznie niezła sprawa ... ja teraz raczej staram się przysiadać tylko do potrzebnych rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności