Skocz do zawartości

FSO Polonez Atu (1996)


Lanser97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zaczynam modelować, jak wyżej jest napisane Poloneza Atu. Jest to mój pierwszy model. Obecnie uzywam programu 3DS Max 2012. Jak narazie radziłem sobie z wszyskimi wytłoczeniami jakie są w karoserii i w zderzakach. W tej chwili nie moge sobie poradzić z "nadaniem grubości" modelu oraz oddzieleniem elementów np. drzwi, maski od reszty modelu. Dzisiaj próbowałem wyodrębnić maskę od reszty, jednak na Turbo Smooth za bardzo zaokrąglalo rant obok lampy (bedzie widoczne za ss). Proszę Was o szczera opinie, krytykę, wskazywanie błędów, porady.

 

[ATTACH=CONFIG]87101[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]87100[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]87102[/ATTACH]

Rant z TS

[ATTACH=CONFIG]87103[/ATTACH]

 

Rant bez TS:

[ATTACH=CONFIG]87104[/ATTACH]

Edytowane przez Lanser97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Algorytm smoothowania tak działa(a właściwie ten konkretny :P ). Dzieli każdą ściankę na większa ilość ścianek, które są bardziej gładkie jako powierzchnia(smooth). Tłumacząc w ogromnym uproszczeniu. Powinieneś dodać albo loopy na rogach albo zrobić na rogach bevel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na obydwa sposoby, które mi poleciles. W obydwóch przypadkach nie bylo roznicy :( Ponizej macie ss jak sa poprowadzoe edge. Dodam jeszcze ze uzylem chamfera na glownej linii rantu co bedzie widoczne na ss. Prosze o porady :)

[ATTACH=CONFIG]87112[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Model pokrzywil sie w czasie jak edytowalem tyl. pozaznaczaly sie vertexy z przodu i model sie pokrzywil :/ Z tym problemem sobie poradze:) Nie moge sobie poradzic z tymi szczelinami pomiedzy elementami. Bardzo podobalo mi sie wykonanie tych szczelin w Polonezie HummFred'a. Probowalem zrobic te szczeliny za pomoca opcji extrude ale na smoothie bylo za bardzo zaokraglone, a po dodaniu edge'ow robily sie cienie. Zna ktos moze dobry sposob na wykonanie tych szczelin?

 

Fotki siatki:

siatka1x.jpg

siatka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscami jest za gęsto np. nad tylnym nadkolem, widać też że siatka tam kuleje, możesz poszukać tutka Bergera na max3d moim zdaniem dużo się można nauczyć jeśli chodzi o baze po model. Błędów jest dużo więc trudno mi teraz zacząć cokolwiek rysować bo bym pewnie połowe modelu przerysował ale keep going

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazlem ten tutek. W przypadku Poloneza Atu raczej nie da rady zrobic tych lin pomocniczych, bo nie ma rzutu z gory :/ W dodatku caly tyl musialem kopiowac z niedokladnego blueprinta Atu Plusa Do Caro. Postaram sie poprawic i wyrownac ten model, aby to mialo rece i nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności