Skocz do zawartości

3ds max: mapa wariacji koloru


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

 

czy jest w maxie jakaś proceduralna mapa, która każdemu elementowi obiektu nadawałaby inną wariację koloru bazowego? powiedzmy, że mam linę splecioną z cienkich żyłek. chciałbym wrzucić na to jeden materiał, ale żeby żyłki różniły się między sobą odcieniami

 

edit:

znalazłem płatny plugin, gdyby komuś przyszedł pomysł jak zrobić to w samym maxie byłbym wdzięczny

http://www.vizpark.com/shop/color-tools/

 

pozdrawiam

Edytowane przez polka dot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

jeśli chodzi o mapę to nic mi nie przychodzi do głowy ale zrobiłbym to inaczej - attach na linki tak żebym miał jedną geometrię, na to modyfikator material by element i na to multi/sub-object material z odpowiednią ilością odcieni. Żeby się nie bawić w ręczne ustawianie odcieni na np 10 materiałach możesz zassać skrypt Variance MultiMaterial - z jednego materialu robi multi/sub-object mat z randomowymi wartosciami value, hue itp. procent można kontrolować

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturprx2 - dzięki, fajna ta mapa. jeszcze pewnie się przyda

 

żółty - super, nie znałem tego modyfikatora. najważniejsze że można po nim skolapsować spowrotem do editable poly. wystarczy mi z pięć odcieni więc mogę się pobawić ręcznie, zależy mi na nieużywaniu zewnętrznych skryptów - póki co chyba wystarczy mi MaterialByElement, dzięki wielkie

 

edit:

elegancko, o to chodziło:D wystarczyło użyć czterech kolorów wpakowanych w jeden multi/sub. polecam modyfikator bo ma bardzo fajną kontrolę losowości przyznawania poszczególnych ID.

 

Ouy4e.jpg

Edytowane przez polka dot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności