Skocz do zawartości

pokój na poddaszu


(8)-ball

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Chciałem zaprezentować pracę nad wizualizacją pokoju, który niebawem ma powstać. Ponieważ są to moje początki w maxie, proszę o dużo komentarzy i uwag, które mógłbym wykorzystać. Model wymaga jeszcze trochę poprawek. Brakuje jeszcze kilku mebelków, cokołów, parapetów itp. Renderuję w v-rayu. Mam problem z dobrym ustawieniem parametrów kamery oraz v-ray suna. Wrzuciłem tam v-ray sun, ponieważ pomimo zastowowaniu ustawień z kilku toutoriali nie mogę sobie poradzić z daylight system. No to tak w skrócie :)

 

 

Ponieżej link z kilkoma bardzo wstępnymi wizkami:)

 

http://imageshack.us/gal_old.php?g=850/48046980.jpg

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w pierwszej kolejności przed każdym oknem daj vraylight najlepiej w z opcja skyportal i simple a takze mapke vraysky uaktywnij bo wyglada ze jest w environmencie ale nie aktywna, następnie materiał podłogi wsadź do materiału overridemtl http://www.spot3d.com/vray/help/150SP1/examples_vray_overridemtl.htm nie będzie zażółcania sufitu i ścian. Dobrze by było jak byś umieścił ustawienia rendera bo na pewno trzeba jeszcze pokręcić spora ilością parametrów daj także ustawienia kamery i słońca

PS Jak umieszczasz wizualizacje na forum to nie dawaj linka w tekście, możesz rendery dać poprzez podanie linku w opcji insert image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób zrzut ekranu ze sceny tak aby było w niej widać światła i daj wszystkie ustawienia rendera i kamery i słońca czy tego czym świecisz ta scenę. Materiał szyby za bardzo odbija wnętrze natomiast strasznie dziwnie jest za oknem czym ty w ogóle świecisz tą scenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dlugo nic nie pisalem z braku czasu, ale porobilem kilka zrzutow. Mam nadzieje, ze bedzie cos widac. jesli nie to dorzuce wszystkie oddzielnie

 

Nad materialem szyby musze jeszcze popracowac. w scence swiece v-ray sunem( turbidity=3, ozone 0,35, intensity 0,08, size 1), a przed szybe wrzucilem jeszcze v-ray light (multipiler 15). Do tego w kilku oprawach wrzucilem kilka spotow(vray ies), ale to tylko dlatego, ze chcialem, aby w kilku oprawach cos sie dzialo.

 

<a href=zrzutki2.th.jpg' alt='zrzutki2.th.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam jeszcze update. Nie wiem skąd w scenie pojawiły się takie jasne kropki.... wcześniej tego nie było... Dzięki za pomysł z overridemtl, bo faktycznie ściany zyskały kolor bieli. Nie wiem tylko dlaczego, skoro na żaluzje wrzuciłem ten sam materiał co na podłogę, na suficie nad oknem pojawiają się brązowe zabarwienia.

 

<a href=34819169.th.jpg' alt='34819169.th.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności