Skocz do zawartości

Rendering przez VPN (3d max 2010 + vray)


koton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i z góry przepraszam za niezbyt fachowy opis problemu, ale może będziecie mogli jakoś mi pomóc:)

Używam w pracy 3d maxa, średnio się na nim znam, po prostu robię w photoshopie tekstury, podkładam je pod zmapowane juz modele i puszczam rendery. W biurze wygląda to tak, że mamy część plików dostępnych na serwerze, ale jest to jakoś tak ustawione, że mogę do nich wchodzić normalnie jak do innych folderów przez windows. Opalam z serwera pliki z modelem i sceną w maxie, ładuję również z serwera tekstury, włączam rendering z opcją net render i wyskakuje okienko gdzie wpisuje sie job name, klika connect i wybiera na którym komputerze w sieci ma byc puszczony render i no on już się potem robi i ściągam gotowe wyrenderowane pliki z folderu na serwerze jakiś czas później. Żebym mógł pracować z domu, szef ustawił mi VPN, działa to tak że włączam takie drugie połączenie sieciowe i mam z domu tak samo jak w biurze,no może trochę wolniej, dostęp do tych samych folderów na serwerze. Mogę je przeglądać również z poziomu 3d maxa, włączać pliki, ładować tekstury itp, ale gdy klikam render z opcją net render i potem w okienku "network job assignment" biorę connect to wyskakuje komunikat "manager not found" i tu już właśnie nie wiem co dalej zrobić :) szef mówi że on też nie wie i że trochę na czuj konfigurował całą tą sieć, informatyka w firmie nie mamy, i jakoś to muszę sam wykombinować zeby 2 godzin dziennie nie tracić na dojazdy. Nie wiem wogóle od czego zacząć i co wpisać w google, wpisywałem że "manager not found" i wyskakują najróżniejsze rzeczy. Dziwne jest to że sieci firmowej wszystko działa bez problemu, czy to może być problem z ustawieniami mojej sieci domowej? Jak konfigurowałem ten VPN to trzeba było wszędzie zmieniać ścieżki docelowe z napisanych literami na napisane cyframi, moze w 3dmaxie rowniez gdzies to trzeba ustawic?

Zarówno w domu, jak i w biurze pracuję na tym samym laptopie którego wożę ze sobą.

 

Z góry dziekuję za pomoc :)

Edytowane przez koton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dzięki za linka shadowsexpe, ale to co tutaj jest już wiem, problem leży chyba gdzie indziej. Mój komputer ma już skonfigurowane połączenie, mogę wysyłać innym komputerom zadania tak jak jest to opisane w tutorialu i one się renderują, tylko że to działa tylko gdy jestem połączony z nimi w biurze ( gdy mój laptop znajduje się fizycznie w budynku biura i tam jest jakaś lokalna sieć ). gdy przychodzę do domu, odpalam połączenie VPN i wszystko robię tak samo, tylko w momencie gdy w okienku "network job assignment" klikam na "connect" wyskakuje mi "manager not found". A wszystko inne działa mi tak samo jak biurze, mogę łączyć się z maxa z folderami które są na serwerze, ładować tekstury itp. Chociaż może przez ten VPN trzeba go jakoś inaczej skonfigurować, ale na sieciach, IP, portach, LANach i tak dalej kompletnie się nie znam. W pracy po prostu włączam maxa prosto po instalacji i on sam znajduje te komputery na których można renderować, bez ustawiania niczego. Może to serwer znajdujący się w pbiurze trzeba by jakoś odblokować żeby "widział" mój komputer łączący się przez VPN a nie sieć lokalną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności