Skocz do zawartości

Serwer do postawienia wortalu.


Muppet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zdaje sobie sprawę, że takich wątków było już trochę na forum, ale dotyczyły one zazwyczaj wyboru oferty hostingowej pod stronę z portfolio. Ja natomiast potrzebuję Waszej rady w wyborze serwera pod niewielki wortal, który jednak pociągnie około 1000 odwiedzin dziennie. ;) Czy jestem w stanie znaleźć ofertę do 350 zł rocznie (najlepiej od razu z domeną), która będzie wystarczająco wydajna. Oczywiście zależy mi też na w miarę dobrej obsłudze klienta itp. Może macie coś sprawdzonego? ;P

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Wortal jest postawiony na Wordpressie. Nie ma żadnych elementów flashowych - wszystkie elementy ruchome wykonane przy pomocy JavaScript (JQuery) i CSS3. Konstrukcja w pełni oparta na HTML5. Główną część stanowią artykuły.

 

W sumie nie wiem co dokładnie ma znaczenie dla szybkości działania serwera, więc nie wiem co mam Ci opisać..? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybkość działania serwera mają wpływ:

— dynamiczne strony vs. statycze: statyczne są znacznie szybsze. Serwer jedynie wysyła gotowe pliki html, jpg, png, css, js do klienta, gdy ten o nie poprosi. Trochę więcej mocy potrzebuje serwer, gdy ma jeszcze sam generować te pliki — wykonywać jakieś operacje czy obliczenia. DOtyczy stron PHP, ASP czy innych technologii lub frameworków (Ruby On Rails). Oczywiście skrypt skryptowi nie równy — jeśli są to proste pliki php, które jedynie w niebyt skomplikowany sposób generują HTML, działa to szybko. Jeśli skrypt PHP wykonuje jakieś skomplikowane operacje, parsuje, odwołuje się do bazy danych etc. jest to znacznie bardziej wymagające.

 

— połączenia z bazą danych: każde połączenie z baza danych kosztuje trochę zasobów. Jeśli jest tego sporo, przy dużej ilości połączeń może się mulić. Tutaj można optymalizować: zamiast wielu zapytań tak zaprojektować aplikację, by było jedno zapytanie (jest to znacznie (!!!) szybsze). Pozostaje kwestia, czy serwer bazy danych jest na tym samym komputerze, czy na innym.

 

Wypisałem najbardziej powszechne i najczęściej występujące elementy. Czasami strona jest zrobiona w PHP, ale same skrypty mogą np. używać do generowania pewnych danych innych aplikacji (np. rozkłady jazdy), które też mają wpływ na obciążenie serwera (zwłaszcza, jeśli te programy są uruchamiane na tej samej maszynie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak zaznaczył ola-f wordpress to same pliki PHP... Po roku chciałbym dobić do około 3000 odwiedzin dziennie. Możecie polecić coś konkretnego lub napisać na co zwracać uwagę przy wyborze? W sumie to będzie to pierwsza strona postawiona przeze mnie na płatnym serwerze hostingowym i kompletnie jestem w tych sprawach zielony... Starałem się unikać wszelkich pluginów, a te które są, będę się starał cashe'ować. Trochę jednak tych zapytań do bazy będzie, bo na stronie głównej są chociażby trzy pętle wyświetlające artykuły - jedna do slidera, druga do zwykłego wyświetlania artykułów i trzecia do autorskiej wtyczki. Wiem już, że tego nie przeskoczę także wolę skupić się na wyborze optymalnego serwera. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności