Skocz do zawartości

[Exterior] - domki parter


Poozon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oglądając Twoje wizki na stronie v3d.pl mogę domyślać się, że pierwotna wizualka tego domu to Twoje dzieło ;)

Ktoś jednak kupił projekt tego domku i zażyczył sobie wizualizację tego projektu.

 

Dzięki za uwagi. Popracuję nad tym ;)

 

PS. Co nie podoba Ci się w ogrodzeniu ? Skoro inwestor sobie takie wymyślił.

Edytowane przez Poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne koledze chodziło o wysokość tego płotu jesteś pewien że klient życzył sobie coś co jamnik przeskoczy :) Symetryczne pasy na trawie tez wyglądają jakos nieciekawie. do ujecie się nie czepiam bo sam dobrze wiem co znaczy klient który che zobaczyć dom z drzewa. Jeśli to nie jest zamierzone to żeby cie tu nie zjedli to ustaw kamerę na wysokosci własnych oczu a target od niej mniej więcej 5 cm niżej i kat kamery dobierz do kata ludzkiego oka 50mm -55mm ( naukowcy się ciągle o to spierają ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, parę rzeczy do poprawy na już.

Płot jak się okazuje faktycznie dla jamnika ;), okazało się również, że słońce pada z kierunku północnego biorąc pod uwagę planowane usytuowanie budynków na działce. No i kadr. Wyszło na to, że kamera usytuowana jest na wysokości ok. 4 metrów.

Do wymiany również dachówki - taka sugestia inwestora ;)

 

Niebawem update

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę właśnie nad poprawą ogrodzenia i nasuwa mi się kilka pytań.

Sugerujecie, że kamera powinna być ustawiona na wysokości wzroku obserwatora.

Z drugiej strony ogrodzenie powinno być wysokości, strzelam pomiędzy 170 - 190 cm.

Przy takich założeniach to w kadrze będzie widać ogrodzenie i szczyt dachu.

 

Kto powiedział, że kamera MUSI być ustawiona na wysokości oczu obserwatora czyli na wysokości ok. 170-180 cm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz i z lotu ptaka jak chcesz. Zwykło się jednak pokazywać z poziomu człowieka. Moim zdaniem to albo właśnie konkretnie z góry z lotu ptaka albo już z ziemi, pośrednie zawieszanie kamery na moje oko wygląda dziwnie ale kto co woli. Ja bym kamerą podjechał bliżej domu, można się pobawić ogniskową kamery. Nie zasłaniaj też domu drzewem bo i po co. Ogrodzenie w tym stylu średnio pasuje do tego domu, pomijając że te obniżenia też są niespotykane i nieuzasadnione. Dachówka którą dałeś to karpiówka, daje się je najczęściej na klasyczne domy, wole oka np w dachu poleca się robić z tej dachówki.

 

p.s. kamera na poziomie człowieka to raczej nie 180 cm. Oczy są 12 cm poniżej czubka głowy więc jeżeli średnia wzrostu to jakieś 170 to kamerę dla takiego wzrostu daje się na 158 cm.

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardy ogrodzeń to około 120 -150 cm chyba że to jakiś obóz i nikt ma się z niego nie wydostać. Jak to robisz dla konkretnego inwestora to przyfiluj ile klient ma mniej więcej wzrostu i zastosuj to co mówił Siwy na pewno w ten sposób zadowolisz tego kto to zlecił bo będzie kamera z jego perspektywy ( ot takie małe lizusostwo w stronę klienta ;) )Co do dachu i typu domu to raczej należy zastosować modułową blachę dachówkową foto_Full.jpg

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności