Skocz do zawartości

czarne polygony przy włączonym check sample visibility


elemeledutky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu dłubię prz jednej scenie w maxie.

Ostatnio robiąc próbne rendery zauwazyłem że przy wiekszym oddaleniu od sceny niektóre polygony renderowane są jako czarne (zamiast podstawowego białego vray materiału.

Zaniepokoiło mnie to, bo wydaje mi się że nie zmieniałem zbytnio ustawień vray'a a wcześniej tego nie było. Co dziwne, polygony te mają problem z kolorem w zależności od kąta z którego renderuję (raz są białe, a raz czarne). Zacząłem więc szukać przyczyny, i tak doszedłem do tego, że po odznaczeniu w irradiance map "check sample visibility" wszystko wydaje się prawidłowe.

Idąc dalej, przy zaznaczonej wcześniej wspomnianej opcji (check sample visibility) i jednoczesnej zmianie presetu z very low na high, czarne artefakty również znikają..

Problem w tym, że od początku pracy renderowałem z włączonym check sample visibility i na very low preset, a problemu nie było.

O co więc chodzi?

 

[ATTACH=CONFIG]87747[/ATTACH]

po lewej widok z bliska, po prawej ten sam budynek, oddalony scrollem bez żadnych zmian w ustawieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Wydaje mi się że polygony się nie nakładają (chyba że coś jest ukryte albo nie wiem co jeszcze), jednak ostatnio miałem problem z nakładającymi się meshami. Nie wiadomo skąd pojawiał się mesh dublujący obiekt typu editable poly, może wciskałem jakiś skrót.

Zmiana global switches nic nie dała, zmergowałem budynek do nowego pliku, i nie ma tego problemu, teraz spróbuję z całą sceną..

 

 

EDIT:

Dobra po połowie dnia poszukiwań, raczej wyeliminowałem że przyczyną mogą być materiały i geometria. zauważyłem tyle:

 

 

a) usunąłem wszystkie materiały, wszystkie obiekty i pozostał budynek ze światłem i połówką sfery.. - wszystko bez zmian, dalej występują czarne artefakty - http://dl.dropbox.com/u/96922359/pr%C3%B3ba.max (wystarczy wcisnąć f9)

 

b) mając poprzedni plik usunąłem sferę, i zmieniłem ekspozycję w środowisku (bo bez sfery było już za ciemno), jak widać artefakty wyglądają inaczej, nie są już czarne, a białe.. http://dl.dropbox.com/u/96922359/pr%C3%B3ba2.max (tutaj plik po opisanych zmianach f9)

 

 

może mi ktoś to wytłumaczyć?

Edytowane przez elemeledutky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności