Skocz do zawartości

Adobe - licencje i nie tylko.


ptaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moze ktos bedzie szukal informacji a moze ktos ich tutaj udzieli :)

Generalnie to zaczne od 2 problemow z ktorymi sie borykam.

Pierwszy to przeniesienie licencji pakietu cs4 z win na mac. Ma ktos jakies doswiadczenia?

Wiem ze jest mozliwy cross-grade ale to dosc duzy koszt. Support nie wspiera starszych wersji.

Drugi problem to "proof of purchase" potrzebny do transferu licencji. Czyli ze jesli ktos wygral program w konkursie, albo kupil w promocji to moze sie pozniej pocalowac? DObrze to rozumiem?

 

Jeden z pkt:

Invalid proof of purchase:

 

Receipts showing a purchase price that is discounted more than 25% off for full retail or educational products, or more than 30% off for upgrade products (some product exceptions apply)

 

calosc tutaj: http://helpx.adobe.com/x-productkb/policy-pricing/valid-proof-purchase.html

 

Czy to nie lekkie przegiecie?

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mpta nie pomogę Ci w tych dwóch problemach z którymi się borykasz, ale dla tych co zastanawiają się nad kupnem jakiegoś produktu Adobe to polecam kupno samej licencji do oprogramowania. Polega to na tym że kupujesz produkt bez pudełka i bez płyt. Wszystko ściągasz ze swojego konta Adobe.

 

Ja się ostatnio zdecydowałem na taką licencje do pakietu Adobe design standard cs6 i jestem zadowolony bo zaoszczędziłem na pudełku 800 zł :). No a druga kwestia to taka że dostajesz wersje i na maca i na pceta.

I z tego co się dowiadywałem nie ma problemu z odsprzedaniem takiej licencji - wystarczy tylko ją przerejestrować na innego użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra polaczylem sie z supportem i generalnie zmiana win na mac wyglada tak, ze otwieraja sprawe gdzie pozniej wysyla sie skan takiego dokumentu http://kb2.adobe.com/cps/153/tn_15327/attachments/lod_xgrade.pdf

Wyglada na to ze to wystarczy.. problem jest w tym, ze moze to zadziala tylko na nowszych wersjach. Pierwszy rozmowca powiedzial ze spoko, drugi juz poinformowal ze mam za stara wersje zeby to zrobic (CS4). No ale ze ten pierwszy otwieral sprawe to przeslalem dokument i moze sie uda :) ale pewnie nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli da się tylko ktoś tam na "górze" musi chcieć otworzyć sprawę.

 

Ciekawy tylko jestem dlaczego robią problem ze starszymi wersjami programu a z nowszymi już nie.

 

iacobus.. nie wiem.. bardzo prawdopodobne ze mi teraz to zablokuja. To ze sprawa zostala otwarta to nie znaczy niestety ze zostanie pozytywnie rozpatrzona.

 

W moim wypadku niestety jest jeszcze tak, ze nie mam dowodu zakupu, bo program wygralem w konkursie (adobe polska na marginesie) :/ Napisalem do nich czy moga przekazac mi jakis dokument, ale jak na razie bez odpowiedzi. Jesli nie dostane "proof of purchase" to pakiet bedzie sie dalej kurzyl na polce, totalnie dla mnie bezuzyteczny :/

 

edit: jaceks :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra.. 3 dni temu sprawa zostala po prostu zamknieta bez najmniejszej informacji z jakim efektem i co dalej.

Ciagle u mnie widnieje wersja WIN. Wiec po prostu mnie olali w dosc chamski sposob ;)

Program wygralem w konkursie, wiec nie mam ich wspanialego "proof of purchase" wiec generalnie moge sobie Premium Production WIN wyrzucic w smietnik, badz miec nadzieje ze kiedys wroce do windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności