Skocz do zawartości

Vray Proxy i pożeranie ramu


Mr_SAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zwracam się z pewnym problemem a właściwie sytuacją, której nie rozumiem. Otóż potrzebuje rozrzucić trochę trawy (bez skojarzeń ;)) wokoło pewnego kompleksu. Będzie to około 150 000 instancji vray proxy. Moja maszynka posiada 12 GB ramu. Zawsze uważałem, że dzięki Vray proxy można zaoszczędzić na pamięci i wrzucić do sceny naprawdę bardzo duże ilości instancji vray proxy. Niestety - podczas renderowania znika praktycznie cale 12 GB i chce brać jeszcze więcej ;/ Vray proxy rozrzucam za pomocą MultiScatter-a. Może tam jest jakaś opcja do zaznaczenia aby były to faktycznie instancje a nie kopie proxy? Może w tutaj znajduje się klucz do rozwiązania? Może ja mam zbyt wygórowane żądania co do działania vray proxy? Jak to u was jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie jestem pewien czy dokladnie tak samo dziala multiscatter, ale vray proxy kozysta z Dynamic Memory (to co sie ustawia w zakladce System). Jesli dobrze pamietm to zje tyle ile RAMu na ile mu pozwolisz w tym limicie, przynajmiej tak to dzialalo w 1.5, teraz nie renderuje wielkich scen, wiec nie mam najnowszych danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no tak - ustawiłem Dynamic na 8 GB + to co scena zabrała przed renderowaniem (ok 5-6 GB) i nic nie zostało podczas renderowania. Dziex Mirach. Niestety nie mogę dać repa :(

Po zmniejszeniu Dynamic memory na 4GB jest ok - Użycie pamięci sięga ok 11,4 GB. Spróbuje jeszcze zmniejszyć trochę ten dynamic memory bo scenka się jeszcze powiększy troszkę. Potestuję i w razie dalszego problemu nie omieszkam się zgłosić. Może pojawią się w międzyczasie jakieś kolejne sugestie :)

Edytowane przez Mr_SAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach kiedy już nic się więcej nie da zrobić z ustawieniami to najlepiej po prostu ukryć na warstwach bryły których nie widać w ujęciu.

Też kiedyś myślałem, że dzięki vray proxy można nieźle poszaleć ale szybko zszedłem na ziemię. Aktualnie mam 16 Gb ramu i też czasami mam problemy z ilością pamięci.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach kiedy już nic się więcej nie da zrobić z ustawieniami to najlepiej po prostu ukryć na warstwach bryły których nie widać w ujęciu.

Też kiedyś myślałem, że dzięki vray proxy można nieźle poszaleć ale szybko zszedłem na ziemię. Aktualnie mam 16 Gb ramu i też czasami mam problemy z ilością pamięci.

 

Pozdrawiam.

 

Heh, dokładnie - ja również dość szybko zostałem sprowadzony na ziemie :) Tak jak mówisz - najlepiej ukryć co się da po za kadrem, wtedy jeszcze można coś zdziałać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności