Skocz do zawartości

Rig składanych okiennic


Igi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Chciałem sobie zarigować składane 4 czesciowe okiennice, zrobiłem kości HI solver ale podczas przesuwania łańcucha środkowy staw ucieka mi z linii i rusza się po osi Y. Chciałem by siedział w prowadnicy i nie przesuwał się po Y.

 

Obraz%202.jpg

Obraz%203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość numnah

Zrób tak:

1. stwórz 3 Helper Points ustawione obok siebie w jednej linii - one będą tworzyły prowadnicę. Do helpera Point002 (środkowy, jak na obrazku) dodaj position constraint (Animation -> Constraints -> Posistion Constraint) i jako target wybierz Point001. Point002 powinien przeskoczyć do miejsca w którym znajduje się Point001. Upewnij się, że masz zaznaczony Point002. W panelu Motion w zakładce PRS Parameters musisz mieć wybrany guzik Position. I teraz w zakładce Position Constraint wciśnij Add Position Target, a następnie zaznacz Point003. Jeśli zaczniesz przesuwać punkt 001 lub 003 to punkt 002 powinien być zawsze w połowie odległości między tymi krańcowymi.ws0obd.jpg

2. Stwórz dwa łańcuchy kości składające się tylko z dwóch kości (a nie jeden złożony z 4). Pierwszy łańcuch zaczyna się od punktu 001, a end bone ma na punkcie 002 (najłatwiej to zrobić jeśli wszystko było tworzone z włączonym snap to grid). Dodaj HI solver. Do pierwszej kości daj position constraint i przyczep do punktu 001, a IK position constraint do punktu 002.

pas7q.jpg

3.Teraz analogicznie zrób drugi łańcuch kości pomiędzy point002 i 003.

4. Do twojego modelu dodaj skin modifier i wrzuć same kości (bez helperów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności