Skocz do zawartości

Odtwarzanie nieistniejących lokacji historycznych


How high

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry cześć i czołem. Nie owijając za bardzo w bawełnę, chciałbym (Bo w gruncie rzeczy póki co jest to tylko kwestia chęci, potem będzie gorzej) odtworzyć zamek krzyżacki razem z całą resztą mojej wsi. Jednak nadrzędnym kłopotem jest to że nie wiem jak się za to zabrać. Widziałem parę projektów na youtube, jak ludzie pokazują w prosty sposób odtworzone całe warownie, i wychodzi na to że to nic trudnego, jednak skoro na moim planie jest nie dużo rzeczy, chciałbym zrobić je nieco lepszej jakości. Szukałem jakiś instrukcji, żeby ktoś choćby pociągną ręką w odpowiedni kierunek zamiast bardziej przyziemnego ciągnięcia za rączkę od a do z. Mniej więcej znam teorię i podstawy programów 3D, jak zrobić topologię terenu, proste "badanie" lokacji zrobiłem, ale dalej nic. Raczej w swojej pracy kieruję się słowami Pana Tomasza Bagińskiego, który mówił kiedyś że "katedra to jedyny projekt robiony samodzielnie, który nauczył mnie żeby więcej samemu tego nie robić", w którymś z wywiadów. Trochę mnie przeraża nudna skrobanina wszystkiego samemu, ale mam jednak paru znajomym ogarniętych w temacie chociażby tekstur, to jakby zobaczyli że coś mam, wzięli by się do pomocy (o ile by chcieli). Nie wiem czy zakładać że budynki będą tylko z zewnątrz, czy może z interiorami, czy może tylko te ważniejsze budynki będą miały interiory - Samemu ciężko jest mi to ustalić. Czas mnie nie goni póki co, zawsze by była to kolejna praca do portfolio w 3D, a także do wykorzystania w innych projektach, czy to gier czy filmowych. Posiadam mapkę lokacji warowni mojej wsi, pochodzi z XIV wieku, i ten okres jest dla mnie wzorcowy jeśli chodzi o wygląd lokacji, murów itp. A cały zamek to Trzy przedzamcza z wierzą rycerską na najwyższej górze, od której (w moim mniemaniu) w stronę nieistniejącego już jeziora odchodzi gdanisko, czyli rodzaj ganku z dachem i filarami prowadzącego nad większą wierzę nad jeziorem, która pełniła funkcję latryny. Czy jest ktoś wstanie naprowadzić na trop "historyczno-merytoryczny" i zwiększyć motywację do pracy samodzielnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kowalewo_Pomorskie

A co do mojej mapki, musiałem zeskanować ją w wyższej rozdzielczości, bo w googlach same kilkupikselowe obrazeczki, gdzie nic nie widać. Zdjęcie może za dużej jakości (zmniejszyłem trochę jakość, bo serwer graficzny nie chciał przyjąć tyle pikseli), ale za to szczegółowe...

http://s14.postimage.org/6bo569zch/KOWALEWOPOM_XIVwiek_REDNIOWIECZE_lq.png

 

Faktycznie, może troszkę za mało konkretów :)

Edit: Tak jeszcze taka mała uwaga - gdyby ruin, czy nawet budynków było więcej, to nie robiłbym tego projektu, ale że zarówno krajobraz się zmienił brakiem jeziora, i warowni (współcześnie ulica prowadzi przez środek przedzamcza, muru i fosy) to myślę że fajnie byłoby stworzyć możliwość przejścia się po dawnych lokacjach...

Edytowane przez How high
dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie studiów miałem lekkiego świra na punkcie zamków. muszę przeszukać stare archiwa to może znajdę jakieś opracowania. Na twoim miejscu zastukałbym do konserwatora zabytków z twojego rejonu jak powiesz co chcesz stworzyć to bardzo możliwe ze znajda się jakieś ciekawe dokumentacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, najbliższy konserwator zabytków to Toruń i Grudziądz z tego co sprawdzałem, a ja raz że nie mam samochodu to z pks'ami ostatnio mamy "przejściowe, chwilowe", spróbuję popatrzeć na coś bliżej, ewentualnie czeka mnie piesza pielgrzymka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny temat. Niestety na konserwatora zbytnio bym nie liczył, to znaczy można zawsze sprawdzić, ale mail z dobrze opisanym tematem raczej wystarczy aby ustalić czy wycieczka do niego ma jakiś sens. Z tego co pobierznie wyczytałem to zamek był kilkukronie oblegany (czasy wojny z zaonem), a następnie mocno uszkodzony w trakcie potopu szwedzkiego. Co prawda w 1685 roku podjęto uchwałę o odbudowie ale nigdy do niej nie przystąpiono. Gmach rozebrano w drugiej połowie XIX wieku (informacje z portalu zamkipolskie) - stąd podejżenie że u konserwatora dużo nie znajdziesz- trochę za dużo upłynęło czasu. Ale kto wie? Może dopisze Ci szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności