Skocz do zawartości

Środek obiektu, POVIT


Wolverin

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku, Panowie, Panie, po prostu nie mam czasu, szukałem, ale nie mogę znaleźć. Jestem początkujący, w miarę możliwości przeglądam tutoriale, wiem, że gdzieś to widziałem, ale nie mogę przypomnieć sobie gdzie.

Do rzeczy, o co chodzi.

Mam obiekt w trybie edycji kopiuję część ścianek i rozdzielam obiekt, i teraz mam taki problem, środek obiektu jest umieszczony dużo poniżej centrum obiektu, zapamiętany jest środek obiektu matki i wszystkie operacje GRS wykonywane w trybie obiektu, wykonują się ze środkiem dużo poniżej środka samego obiektu. w 3ds max ustawienie POVIT bo o to się rozchodzi jest banalne, a tutaj w blenderze mam kłopot, nie mogę po takim kopiowaniu ustawić środka obiektu w jego faktycznym i matematycznym środku, tylko pozostaje on mi dużo poniżej samego obiektu, poza nim np jakieś 10 cm jeżeli tak wielki miałem obiekt, a obiekt skopiowany ma np 2 cm.

Jak sobie z tym poradzić ?? Co trzeba zrobić, aby ten środek był w faktycznym środku a nie poniżej lub gdzieś z boku.

Znalazłem gdzieś że klawisz F9 uaktywnia taką opcję, ale u mnie nie robi tego, Blender 2.65a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

nie wiem czy o to chodzi ale jeśli chodzi o środek obiektu to w blenderze nazywa się to origin, jak jesteś w object mode to na panelu po lewej (T) na górze jest opcja origin i tam wybierasz gdzie to ma być ustawione

 

ewentualnie są jeszcze inne możliwości jeśli potrzebne ci to do jakiś transformacji w edit mode, tu masz wyjaśnione kwestie pivota: http://wiki.blender.org/index.php/Doc:2.4/Manual/3D_interaction/Transform_Control/Pivot_Point

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności