Skocz do zawartości

Modo dla Linuksa


G.P

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że firma Luxology szykuje się do wydania modo dla platformy Linux.

Nie wiadomo kiedy to nastąpi, ale jest całkiem prawdopodobne, że wersja 701, która powinna pojawić się gdzieś w połowie tego roku (Siggraph?) będzie oficjalnie wspierać ten system. Mała zajawka tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak z ciekawosci co ma takiego linux co nie ma windows. Kiedys zainstalowalem go i chcialem go rozkminic pamietam tylko same

problemy i hardcorowosc tego systemu .Lacznie z tym ze mi zniszczyl caly dysk i to z nie mojej winy!

 

Linux daje Ci całkowitą kontrolę nad środowiskiem pracy. Niestety jego zalety widać dopiero przy większych systemach, jeżeli potrzebujesz komputera do pracy w domu albo w zespole pięcio lub dziesięcioosobowym to szkoda się biczować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux pozwala ci w sumie przejac kontrole nad kompem calkowicie, łącznie z niszczeniem swojego dysku ;)

Za czasow kiedy winda sie sypala jak glupia (mowie tu o okresie w okolicach Win ME) linux byl bardzo stabilnym srodowiskiem. Inną zaletą jest to ze mozna go postawic na naprawde starych/slabych kompach i kozystac w miare wygodnie z takich cudow jak internet.

 

Dlugo bylem fanem linuxa, ale prawda jest taka jak Kroopson napisal, jesli nie potrzeubujesz bardzo szczegolnego srodowiska pracy to Winda (wg mnie zwlaszcza XP i 7 - ze wzgledu na stabilnosc) spelnia wszelkie oczekiwania i nie wchodzi w droge za bardzo. Co nie zmienia faktu ze ciesze sie z wiesci ze coraz wiecej programow graficznych jest dostepnych na linuxie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry news. Mam nadzieje, że nadal zostaną przy obecnym rozwiązaniu renderingu sieciowego. Zmniejszy to nie tylko koszt dodatkowych licencji Windowsa ale i może przyniesie korzyści związane z lepszą wydajnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Lacznie z tym ze mi zniszczyl caly dysk i to z nie mojej winy!

 

Jak najbardziej z Twojej, nawet FAT16 nie zepsuje dysku z własnej winy..., bo co by to właściwie znaczyło, że zrobił to naumyślnie?

 

Pytanie o to, co ma Linux, czego nie ma Windows, nie ma zasadniczego znaczenia w kontekście tego newsa. Luxology może mieć taką samą opinię o Linuksie, co Ty (najwyraźniej nieprzychylną a na pewno naiwną), co nie zmieni faktu, że jak chcesz poszerzyć swój rynek o studia filmowe, to Twój produkt musi wspierać Linuksa. I kropka. Najwyraźniej Luxology/TheFoundry zamierzają ekspansję na rynek filmowych aplikacji wchodząc w drogę Mai i Houdiniemu (co wieszczono od dawna).

 

Dokładnie to samo zrobił parę lat temu VRay. Wyczerpał możliwości swojego natywnego rynku (architektura) i poszedł dalej, żeby robić kasę także w filmie. Co musiał zrobić? Przeniósł Vraya na Linuksa.

 

 

Co do różnic między Linuksem a Windą, jedna jest zasadnicza: administrowanie więcej niż jednym komputerem pod Windowsem jest a) drogie, b) trudne c) upierdliwe (zawodne, nieskuteczne etc). Administrowanie nawet 1000 komputerów pod Linuksem jest a) proste b) tanie c) skuteczne. Dla end-usera, o ile jego aplikacja istnieje na Linuksa, różnica między systemami jest żadna. Klikasz i działasz, gdyby nie oprawa okien, nie wiedziałbyś na jakim systemie pracujesz.

Edytowane przez SYmek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności