Skocz do zawartości

Laptop do 4 tyś czy warto?


tomjacki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Ostatnio zbieram się powoli do wymiany stacji roboczej. I pomyślałem o laptopie z racji tego, że dużo się ostatnio przemieszczam. A w domu i tak przecież mogę podłączyć się pod stacje dokującą (czyt. monitor, klawiatura, tablet, mysz)

 

Aktualnie pracuje w pakiecie adobe (ps,il,ae) i 3ds max.

 

Desktop którego używam też już jest wiekowy:

procesor intel core2quad q6600

grafika ostatnio się spalił leciwy gtx8800, także jest jakiś geforce gtx560

ram 4gb pc-6400 (tak to skandalicznie mało!)

i tyle chyba z podzespołów które mają jakieś istotne znaczenie.

 

Wpadł mi w oko taki o to laptop

http://allegro.pl/laptop-msi-ge70-i7-3630qm-16gb-750-gtx660m-2gb-fhd-i3078633413.html

 

-procek i7

-grafika gtx660

-ram 16gb

-no i matryca matowa fullhd 17 cali.

 

Może się ktoś wypowiedzieć czy warto się w to pchać? Chciałbym żeby mi ten laptop też kilka lat posłużył.

Edytowane przez tomjacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Skoro napisałeś że sporo biegasz to nie masz wyboru. Tylko zastanów się nad jedną kwestią: 17 to już spora konstrukcja. Ja osobiście jak mam lecieć na spotkanie z komputerem (mam właśnie 17) to raczej biorę samochód. Jak będę wymieniał lapka to na 15 z fullhd. Jeszcze jedno, to dość płaska konstrukcja, przynajmniej tak wygląda na zdjęciach. Warto zwrócić uwagę na to żeby kompuer był dobrze wentylowany jeśli zamierzasz zniego kożystać w maxie bo będzie się nagrzewał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma posłużyć kilka lat i dużo się przemieszczasz to mi to kojarzy się tylko z jednym modelem... thinkpadem ;) ale to chyba będzie drogo.

ja sam porzuciłem ideę laptopa bo praktycznie nie istnieją takie z monitorami z 1200px na wysokość, a dla mnie to absolutne minimum :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam porzuciłem ideę laptopa bo praktycznie nie istnieją takie z monitorami z 1200px na wysokość, a dla mnie to absolutne minimum :/

 

mi sie udalo pare lat temu wyrwac Della 1920x1200px, wielkie bydle 17 calowe, ale przez pare lat dzialalo dobrze jako awaryjna stacja robocza. Teraz lezy spokojnie w kącie bo jednak tachanie tego na spotkania z klientem bylo dosc uciazliwe.

 

co do pchania sie w lapka. Nie oczekuj od laptopa wydajnosci desktopowej. Jak sie przemieszczasz to wyboru nie masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.5 w cinebenchu to super wynik 2600k stacjonarny ma chyba 6.7. Ogólnie maszyna paskudnej firmy z ochydnym designem. Jeżeli to Ci nie przeszkadza w wychodzeniu z nią z domu (i masz prąd na miejscu) to ja bym sie nie zastanawiał.

no i pamietaj ze to 3.5kg z zasilaczem, a bez niego ani rusz przy takiej bateryjce. Aha i system bedziesz potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za zainteresowanie tematem. Fakt design obudowy laptopa odstrasza, ale nic lepszego chyba w tej cenie nie znajdę.

Mam nadzieje jednak, że ten laptopik bedzie lepszy niż moj aktualny desktop. A to mi póki co wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności