Skocz do zawartości

Scena 3D: Pokój


Huter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

;o widzę znaczny progres w oświetleniu. Tło sie jeszcze zmieniło.... teraz wygląda znaaacznie lepiej.

Popracuj nad materiałami teraz - np. panele podłogowe są mniejsze i mają mocne refleksy a także lekki reflection. Framugi okien też bardzo dalekie od realizmu. Pracuj dalej, jak widać daje to jednak efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... na robienie tekstur nie mam zbytnio czasu choć w swoim czasie, zabiorę się i za nie, a teraz przy okazji postaram się poprawić istniejące ... w dalszej pracy mam zamiar zrobić jakiś okrągły dywanik, na nim stół z książkami, jedną otwartą z ołówkiem na kartkach. I jeśli mi się uda, to chciałbym wcisnąć jeszcze krzesło. Zastanawiam się też nad jakąś roślinką w przymocowanym kwietniku do ściany, co będzie wyzwaniem.

 

Hmmm ... okna wywalę i zrobię nowe, źle je zrobiłem, każda rama okna to osobny box, a mogłem całość wymodelować z jednego boxa, dla tego okna wyglądają, jak wyglądają ... do tego teraz widzę że okno przy świecy nie jest z prawej strony przymocowane do ściany, tylko odstaje na zewnątrz ... wszystkie błędy poprawie w poniedziałek, jeśli ktoś coś zauważy nie poprawnego, za wyjątkiem okien: proszę pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje odpalic jeszcze jedna swieczke bo nie widac za duzo 8-) [...]

 

Scena jest ciemna, fakt ... ale nie chce 2 świeczki ... pomyśle nad umiejcowieniem jej na stole, a tam gdzie jest teraz to może umieszcze roślinke czy coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek wydaje mi się za ciemny. Może to być błąd mojego monitora, ale nie sądze;)

 

VRaya ściągniesz po wpisaniu w Google VRay. Render free wersją bez zmiany deafultowych ustawień da zadowalające efekty. To taki samograj, bracie, tylko że będziesz musiał czekać na render baaaaaaardzo długo w porównaniu ze scanlinem. O ile dowiesz się jeszcze co to jest GI.

 

Co do tekstur - proponuję przejrzeć strony z teksturami linkowanymi z tego forum. Precz ze sky.jpg;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materac na ktorym sie lezy chyba jest za gleboko ...tak jak w trumnie...???

a ten wiszacy koc ..to ze starosci taki jakby zdretwialy..ale wyglda to pozytywnie moze tak bajkowo ale ...pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może Ci umożliwić dużo lepszą realistyczność renderu/oświetlenia , to są profesionalne renderer'y , ja ze swojej strony plecam Vray :)

 

Dobra ... dzięki ... jutro poszukan info w necie na temat brazila i Vray ... poczytam, zobacze ...

 

Obrazek wydaje mi się za ciemny. Może to być błąd mojego monitora, ale nie sądze;)

[...]

 

Scena jest ciemna ... bo taki jest projekt ... ehhh ... może zrobie wiszący swiecznik :P ... albo świeczniki ... jeden wisi na jednej ściany, a kolejny na ściane przy legowisku ... a tam gdzie jest teraz świeczka, postawie jakąś roślinke :P

 

[...]

 

Co do tekstur - proponuję przejrzeć strony z teksturami linkowanymi z tego forum. Precz ze sky.jpg;-)

 

Na bardzo pszepraszam ... ale nie mam tekstury sky.jpg :) ... a teksturami się zajme gdy projekt dobiegnie końca ...

 

materac na ktorym sie lezy chyba jest za gleboko ...tak jak w trumnie...???

[...]

 

Gdzieś widziałem takie łoze, gdzieś rok temu na wakacjach ... i jak się połozyło to do prawie połowy się zapadało :) ... to było coś :P

 

[...]

a ten wiszacy koc ..to ze starosci taki jakby zdretwialy..ale wyglda to pozytywnie moze tak bajkowo ale ...pozdr

 

On tez mi się nie podoba ... ale nic lepszego nie udało mi się zrobić, co nie znaczy że nie zrobie ...

 

 

 

 

Widze że zaczęła się krytyka :) - wreszcie :P ... jutro może coś sknoce z oświetleniem i tym kocem (on jest za gruby) ale wcześniej chce zrobić jakąś roślinke ... i umieścić ją na ściane ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz kazda krytyka buduje dobra prace ...a pamietaj aby ona zadowalala glownie Ciebie ...poniewaz wszystkich czytelnikow oczekiwan i tak nie zaspokoisz..dzilaj i uszy do gory

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mi chodzi o krytyke ... wiem że to moja nowa i pierwsza pracka ale to nie jest przyczyna dla czego macie jej nie dawać (czyt. być delikatny) ... wiem że prace które dla mnie są miodzio - znajdziecie najmniejszy błąd, i takich błędów w mojej pracy jest pewnie ponad moją wyobraźnie ... dla tego krytyka zaawansowana nie wiele mi da ... Ale jak widzicie coś co jest, dziwne - zjebać mnie! :) ... tylko nie dosłownie :) ... ja się uczę, i lepiej abym poprawiał bzetki teraz niż jak już będe szlał z większymi bajerami ...

 

Dobra ... na następnym renderku będą dwa świczniki i roślinka :) ... może jeszcze kocyk poprawie ... ciagle jeszcze kopie się w tutkach. Apropo tutków, ktoś wie jak zrobić lustro, ale idealne. Jak ktoś wie bardzo prosze o podpowieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

róznica jest taka

 

 

roznica.jpg

oczywiscie niebrechajcie sie (sa to standardowe ustawienia max'a i na dole brazil'a - niemialem czasu zeby si meczyc) ;)

 

i tu jeszcze jeden tyle ze bez uzycia fotonków bo w tym jeszcze głęboko niesiedze ;)

 

dom.jpg

 

powiedzcie mi jak zlikwidowac tego bug'a pod oknem ?

 

Tak ze huter widzisz - przesiadka na inny render jest nieunikniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ... dzięki ... a tym czasem, skromny updacik:

 

pr005x0.jpg

 

 

 

No, chyba jaśniej jest :P ... aha ... muszę opanować inne rendery, dla tego rendery pracki, zostawiam jeszcze maxowi ...

 

Edycja: mam takie pytanie ... szyba nie odbija mi ściany (w ogóle nie odbija, w przeciwnieństwie do poprzedniego ubdaciku), przestała odbijąć gdy z innego pliku, za pomocą marge dodałem roślinke i świeczniki ... o co chodzi? Dodam że w środku pokoju zrobiłem gigantyczny obiekt z tym materiałem, z tym co mają szyby ... wszystko odbija! No nie wiem czy wszystko bo nie chciało mi się tyle czekać na kompletny render więc zostawiłem tylko ściany, a reszte schowałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności