Skocz do zawartości

Nowy Komputer za 4000 pln


szary83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam zakupić kompa do pracy w maxie, autocadzie, photoshopie.

Śledziłem wiele dyskusji, czytałem wiele wątków na tym forum co zdecydowanie rozszerzyło moją wiedzę na temat podzespołów zestawu, jednak wciąż na pewno nie jestem wybitnym specjalistą w tym temacie. Dlatego też zwracam się do was o ocenę zestawu złożonego wspólnie ze sprzedawcą.

 

Wygląda to tak:

 

PROCESOR CORE i7-3820 3.60GHz LGA2011 BOX

chłodzenie Intel RTS2011 - tu mam duże wątpliwości, jest nie drogi ale niby sprawny

PŁYTA MSI X79A-GD45 Plus Intel X79 LGA 2011

PAMIĘĆ GEIL DDR3 16 GB 1600MHZ DUAL VELOCE CL.9 /2x 8 GB/

DYSK HDD WD CAVIAR 1TB WD10EZEX SATA III 64MB CAC

GRAFIKA GIGABYTE GeForce GTX 650Ti 2048MB- sprawdzi się? jakoś nie wiele znalazłem informacji na jej temat na forum.

OBUDOWA CoolerMaster - ELITE 335U

ZASILACZ AEROCOOL VP-650 (650W) 80+

 

Cena zestawu wraz z Win 7 home 4130 pln

 

Proszę o pomocne porady!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O takowym chłodzeniu pierwsze słyszę.. że niby taki gotowcowy kit a'la pseudo wodne chłodzenie z malutką chłodnicą - chyba bym sobie odpuścił na rzecz normalnego AC typu thermalright czy phanteks.

 

Zastanów się także, czy Ci ramu nie zabraknie, jeśli odpalisz photoshop'a albo ropoczniesz rendering ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Oczywiście chciałbym mieć jak najwięcej ramu, dlatego inwestycja w taką płytę aby móc w przyszłości porządnie się rozbudowywać.

A na teraz pytanie, czy gdzieś tu można coś zaoszczędzić aby starczyło na 32 GB? Ogólnie teraz pracuje na ... 6:-D i jako tako daję radę, więc takie przejście na 16 GB chyba i tak będzie dla mnie szokiem:-) a jak się zmęczę tym to dodam kolejne.

 

Co do chłodzenia jak pisałem też mam wątpliwości więc chyba dodam kilkadziesiąt złotych i zakupię jakieś za około 150 pln. powinno starczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co go kupowac skoro wlasciwie taki sam masz razem z procesorem w pudelku?

 

3820 nie ma w zestawie chłodzenia.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Oczywiście chciałbym mieć jak najwięcej ramu, dlatego inwestycja w taką płytę aby móc w przyszłości porządnie się rozbudowywać.

A na teraz pytanie, czy gdzieś tu można coś zaoszczędzić aby starczyło na 32 GB? Ogólnie teraz pracuje na ... 6:-D i jako tako daję radę, więc takie przejście na 16 GB chyba i tak będzie dla mnie szokiem:-) a jak się zmęczę tym to dodam kolejne.

 

Co do chłodzenia jak pisałem też mam wątpliwości więc chyba dodam kilkadziesiąt złotych i zakupię jakieś za około 150 pln. powinno starczyć?

 

Skoro w tej cenie bierzesz też windę to nie bardzo jest na czym przyoszczędzić. Jednak 16gb ramu na dobry początek wystarczy, z czasem zawsze możesz sobie sprawić dodatkowe kostki.

Co do chłodzenia pod 3820 to bez szału ale daje radę Zalman CNPS11X PERFORMA. Wysokie ramy się mieszczą z jednej i z drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apaczos: Nie ma? Wow, to jestem mega zaskoczony. Pierwszy raz spotykam sie z prockiem Intela ktory w boxie nie posiada wiatraka. W takim razie przepraszam za wprowadzenie w blad. Ale nie zmienia faktu, ze wiatrak o ktorym pisales na 100% jest tanim wyjcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mysle ze jednak wiekszosc osob z tych dolaczonych pierdziewek korzysta. tych ktorzy swiadomie kupuja kompa jest tak naprawde jak na lekarstwo ;)

 

i7-3820 jest troche bez sensu. bo taką samą wydajność zapewni porównywalne cenowo i7-2600, i7-2600k, i7-2700k czy i7-3770k. ponad to te z "k" w nazwie dają się podkręcić. a wszystkie te wymienione przeze mnie proce są na tanie płyty z podstawką lga1155 więc wychodzi taniej i potencjalnie szybciej.

 

jeśli decydujesz się na lga2011 to bierz i7-3830k. ma 6 rdzeni +ht więc jest zauważalnie szybszy i daje się podkręcać ;) niestety jest też zauważalnie droższy.

 

zestaw masz spoko może pamięci dałoby się znaleźć tańsze. jeśli miałbym na czymś oszczędzać to najpierw kupiłbym 8gb ramu (skoro póki co działasz na 6gb to jakiś czas się może przemęczysz) i wykorzystałbym jakąś starą kartę graficzną, może masz coś z dotychczasowego kompa. a jak sobie dozbierasz to kupisz grafe i potrzebny ram ;)

Edytowane przez juri36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem różne możliwości. Brałem pod uwagę wszystkie te procki. Jednak postanowiłem pójść w stronę solidniejszej rozbudowy w przyszłości. A z tego co mi wiadomo przy wymienionych przez Ciebie prockach jest zdecydowanie mniej możliwości.

Obecnie moim kompem jest laptop i może się na tym nie znam ale chyba nie da się przerzucić grafiki. Poza tym chciałbym mieć drugi zapasowy/pomocny komp choćby po to aby móc pracować podczas renderingu:-).

Ramu to chciałbym jednak już mieć 16 aby jednak poczuć mocniej tą różnicę, zobaczyć jak to jest:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności