Jump to content

Puszystość Hair and Fur


Zernat
 Share

Recommended Posts

Witam. Po rozwiązaniu dzięki waszej pomocy problemów z techniczną stroną modyfikatora Hair and Fur nadszedł czas na zmagania ze stroną wyglądu. Otóż mam problem, od paru dni próbuje uzyskać pewien wygląd sierści, jednak ciągle mi jeszcze sporo do tego brakuje, mianowicie:

 

Sierść jaką chce mieć: http://imageshack.us/a/img208/3240/pajaczek.jpg

 

Sierść jaką mam: http://imageshack.us/photo/my-images/14/pajakpuszystyindrectcau.png/

 

(Imageshack coś chyba zmienił gammę albo kontrast u mnie, mam nadzieje, że u innych wyświetla się poprawnie)

 

Wydaje mi się, że mam już mniej więcej efekt tej puszystości i miękkości, jednak jest to inny kolor. Za to gdy daję całość ciemniejszą to bryła się w sobie "zatraca" i wszystko robi się jednokolorowe, płaskie i brzydkie.

 

W ustawieniach tych włosów ustawiłem VRay hair material i czarne kolory zamieniłem na ciemno szare, dałem 12 Hair Segmentów i 6 Passów.

 

Co mogę zrobić aby wyglądały one jeszcze lepiej ? I czy mogę je jakoś przyciemnić, czy może po prostu się nie da tego zrobić bez tego brzydkiego efektu spłaszczania ?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Eem, widzę, że wyświetleń tematu było sporo, czyżbym walnął jakąś głupotę, czy coś, dlatego nikt nie chce mi nic doradzić ? :P

 

Przekombinowałem jeszcze trochę, zmieniłem geometrię modelu, zwiększyłem ilość hair passów i znacząco zmniejszyłem ilość włosów, no i pobawiłem się jeszcze samymi ustawieniami włosów.

 

Na chwilę obecną wygląda to tak: http://imageshack.us/photo/my-images/197/16420hairpass.png/

 

Znów imageshack mnie nie lubi, oryginalnie te włosy są szare a nie białe, ale mam nadzieje, że mimo to widać wszystko wyraźnie.

 

Czy może mógłby mi ktoś z was coś doradzić ? Na internecie tutków trochę jest, jednak opisują one przeważnie podstawy, opisują funkcje itp. nic z nich nie potrafiłem wyciągnąć pod tym względem :/

 

Dlatego będę wdzięczny za wszelkie rady. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy