Skocz do zawartości

[exterior] kamienica


rdawlud

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziwne światło mało naturalnie zresztą i kolorystyka zieleni jakaś nierzeczywista, na pewno dożo można osiągnąć w photoshopie poprawiając saturacje i bawiąc się samym kontrastem i jasnością. Co do samego renderu o w świetle pobawiłbym się temperatura koloru może dać ciekawsze efekty dachówka zupełnie nie ma żadnych refleksów.tło za bardzo rozjaśniłeś przez co powstaje efekt jak by słonce było właśnie w tym jasnym punkcie co zaburza układ cieniowania na scenie tak ogólnie scena jest pewnie święcona hdri jeśli wykorzystujesz ja także do otoczenia to warto po prostu mieć ją na dwóch mapach a nie wszytko na jednej

A tak ogólnie to z kolegi sadysta dać dziecku hulajnogę i je wysłać na taki chodnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz chyba o wizce numer 2 co do oświetlenia. Z niej najmniej zadowolony jestem. Zrobiłem z 5 wersji postprodukcji i z żadnej nie jestem do końca zadowolony.

WIZ2v2.jpg

Nie używam tutaj hdri, zwykłe vray sky.

Nie zwróciłem w sumie uwagi po czym dziecko będzie jeździć ;) pasowało mi oświetleniem do sceny. Dzieki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ao dodawałem, to drugie musze poszukac o co chodzi bo nigdy nie robiłem. Jeszcze taka wersje tamtej wizki zrobiłem, moim zdaniem chyba najlepsza i póki co muszę od nich odpocząć.

post.jpg

oprócz wizek bawie się rzutami:

mieszkanie1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna mogłybyby być jaśniejsze i mocniej oświetlać wnętrza okien ( murów ). Poza tym to drzewo po prawej wg mnie trochę nieszczęśliwie zasłania budynek. To już lepiej byłoby żeby było po lewej i zasłaniało ścianę szczytową. Mam takie pytanko małe, na latarni jest taka jakby flara ( gwiazdka ) nie wiem jak to się nazywa , skąd to wziąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się okna wydają ok. Może to kalibracja monitora, nie wiem. Co do flary to wpisz sobie w google " lens flare" i wyskoczy pełno różnych. Potem dopasowałem wielkość i ustawiłem w photoshopie na "screen".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek jest okej natomiast to auto mi tu zupełnie nie leży a szczególnie efekt rozmazania światła bardziej to pasuje do zdjecia " trasa łazienkowska nocą" niż do tej kamienicy. Co do efektu flary na latarniach to szkoda czasu się tym bawić w maxie ps ma do tego swietny plugin knolll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzisiaj jako że miałem trochę wolnego potestowałem sobie różne ustawienia sceny, światła, gammy itp. Załozyłem sobie, że zrobię scene w dzień słoneczny i pochmurny.

Wyszło coś takiego, obydwa obrazki zrobione w gammie 1.0, z którą do tej pory za dużo do czynienia nie miałem bo się o 2.2 naczytałem i głównie w niej robiłem. Ale chyba to zmienie. Pzdr

dusk_postpro13.jpg

postpro2.jpg

Edytowane przez rdawlud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności