Skocz do zawartości

NURBS i gladkie przejscia


HaLord

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 2 małe problemy z powierzchniami typu NURBS. Pierwszy to taki, ze chcialbym uzyskac gladkie przejscie pomiedzy warstwa utworzona przez UV Loft z warstwa U Loft. Drugi problem dotyczy samych warstw tworzonych UV Loft'em - po zlozeniu krzywych U i V powstala warstwa jest niedomknieta (tzn brakuje mi tu rowniez gladkiego przejscia miedzy pierwsza a ostatnia krzywa co widac na rysunku 1).

 

Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

coz nie wiem jak jest w maxie ob to chyba z maxa screen.

w rhino jest do tego specjalne narzedzie o nazwie match dzieki ktoremu z dwoch surface'ow mozemy uzyskac jeden o zadanym typie ciaglosci. a mianowicie z ciagloscia typu position czyli to co widac u ciebie - stykaja sie ale widoczny jest szef oraz ciagloscia tangency lub curvature co powoduje plynne przejscia miedzy dwoma powierzchniami.

 

polecenie w rhino:

surface->surface edit tools->match - tak z pamieci, moge sie mylic.

 

zaznaczasz obie krawedzie po czym ENTER i wybierasz typ ciaglosci dla zaznaczonych krawedzi i zatwierdzasz. szef zniknie.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter: mimo najszczerszych chęci nie potrafię znaleźć takich (czy chociaż podobnych) funkcji w maxie... oczywiście moge przekonwertować ten obiekt do poly i ustawić jeden smoothing group, ale to nie jest dobre rozwiązanie bo tracę w tym momencie elastyczność jaką daje mi NURBS we wprowadzaniu późniejszych zmian...

 

PS. Dopiero zagłębiam się w temacie NURBS'ów i jestem jeszcze zielony dlatego bardzo bym był wdzięczny gdyby ktoś mógł mi podesłać jakieś pomoce na ten temat (książki online, tutki, FAQ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HaLord zapomnij o nurbsac w maxie bo tylko sie zniececiesz do tej techniki modelingu. ostatnio ja probowalem cos zrobic nurbsami tymi wlasnie w maxie i powiem ze raczej nimi nieda sie zrobic nic poządnego. malo narzedzi a jak są to mają wielkie niedociągniecia. sprobuj rhino lub temu podobne prawdziwe nurbsmodelery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności