Jump to content

Ati firepro m6000 czy quadro k2000m/k3000m


luki1986.wwl
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

potrzebuje pomocy małej.

 

Zmieniam laptopa, aktualnie mam na nim kartę graficzną geforce 555m z 3 giga ram.

 

Jeżeli chodzi o nową maszynę mam kilka konfiguracji ale nie potrafię wybrać karty graficznej, mianowicie mam do wyboru karty ati firepro m6000 (ewentualnie m4000) lub quadro k2000m (ewentualnie k3000m).

 

Czytałem że z m6000 ktoś miał problem z wyświetlaniem vertexów w maksie, jeżeli chodzi o quady to odnośnie wersji k2/3/4/5000m nic nie znalazłem. Tylko opinie że quadro w maksie daje tak sobie radzi.

 

Jeżeli chodzi o samego maxa to quadro jest na liścię kart rekomendowanych a nic o serii firepro m****.

Link to comment
Share on other sites

Guest RafalPL

Quadro w 3D Max mialo zawsze duza przewage no i obsluga cuda wiec raczej bral bym Quadro.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym się pokusił na Firepro.. ma większą wydajność zarówno w viewprotach jak i w OpenCL. CUDA już raczej wyszły z mody, pomijając fakt, iż na K2000M byś liczył wolniej niż na procesorze... ogólnie na notebookach zbytnio na GPU nie porenderujesz, no chyba, że masz dwie karty, to coś tam da radę w parę godzin przemielić.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj wpadł mi w ręce dell precision m6700 w dobrej cenie z firepro m6000 tak więc temat już mało ważny :) Wiem tylko że wydajnościowo wg czystych statystyk dla kart quadro i firepro to k3000m jest podobna do m6000 a miałem do wyboru k2000m lub m6000 podobnie cenowo, już k3 i 4000 kosztują dużo więcej.

 

Co do gpu renderingi nie korzystam, poza tym jak coś to vray rt odpalam co jakiś czas do podglądu scenki (aktualnie mam geforce 555m z 3 giga ram) tak więc nie jest potrzebna wydajność w renderowaniu tylko w samej pracy podczas robienia sceny.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym się pokusił na Firepro.. ma większą wydajność zarówno w viewprotach jak i w OpenCL. CUDA już raczej wyszły z mody' date=' pomijając fakt, iż na K2000M byś liczył wolniej niż na procesorze... ogólnie na notebookach zbytnio na GPU nie porenderujesz, no chyba, że masz dwie karty, to coś tam da radę w parę godzin przemielić.[/quote']\

 

problem w tym ze wsparcie w 3ds max jest dla Cuda a nie opencl. Z opencl to widzialem tylko vray rt ktory daje jako tako rade, ale wiekszosc pluginow jest pod CUDA

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy