Skocz do zawartości

3ds max 2014 i bugi zw z nawigacja


Juzwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na 2014 pracuje juz z miesiac. Nie potrafie sobie tylko poradzic z bugami jakie zaimplementowali. Jakos z nimi zyje, nie zwariuje, ale przyjemnie byloby je naprawic. Staralem sie przeszukac na szybko internet ale wg autodesku to nawigacja w maxie 2014 nie jest zbugowana. O co mi chodzi:

1) F3, F4 - przeskakiwanie miedzy wireframe/shaded. Czasami trzeba pobudzic viewport by zalapalo. Chwycic jakis obiekt, puscic, ruszyc kamera. Za 4-5 razem dopiero załapie.

2) W trybie maya + shift nie wylacza sie selekcja. Nie zawsze ale tak z polowe przypadkow selekcja sie nie wylacza i dalej po viewporcie mi kursor zaznacza obiekty.

3) Przeskakiwanie w widoki w tym samym viewporcie: persp/orto/front/itd... Najczesciej nie łapie. tez trzeba pobudzic w jakis sposob by zalapalo. Na ciezszych scenach wrecz wymysla rzuty, np wczoraj upierał sie ze rzut Left to tak 3/4 miedzy frontem a left.

 

Czy tylko ja to sobie wymyslam czy rzeczywiscie sa takie problemy? Czy ktos wie jak ktorys z tych problemow usunac? Moze istnieja jakies alternatywne zastosowania (typu shift+win)?

 

Edit: Przypomnialem sobie o jeszcze jednym bugu:

 

4) Najwazniejsze skroty nie dzialaja poprawne w Enhanced Menus. M od Material edytora otwiera menu Modyfiers albo MAXScript, R od sckalowania otwiera Rendering, E zamiast rotacji otwiera Edit, Q i W najczesciej nie dzialaja. Mimo iz te skroty sa podpisane jak powinny to zachowuja sie losowo.

 

W kazdym razie w kazdym przypadku chodzi o to samo: skroty klawiszowe nie dzialaja poprawnie, a jesli dzialaja to dopiero za ktoryms tam razem.

Edytowane przez Juzwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Udalo mi sie ustalic co nie co i usunac wiekszosc wstretnych "bugów" z nawigacji w 2014. "Default with Enhanced Menus" niestety kloci sie z nawigacja majkowa, przyklad:

 

- Naciskasz Alt i puszczasz, na gorze w manusach podkreslaja sie literki O, E, M, A, I, T, L, R, S, C, X, H. Po wcisnieciu jednej z nich na klawiaturze otwiera sie odpowienie menu.

 

To wydaje sie byc w 2014 specjalna funkcja (jedna z tych ktora cos daje a z drugiej powoduje problemy), ktorej nie moglem wylaczyc.

 

Wiadomo, sterowanie majkowe jest super, duzo lepsze niz stare dobre maxowe Ctrl+R (ktorego tez czasami uzywam, ale tylko dodatkowo gdy jakos trzeba sprytnie gdzies zajrzec a majkowe sterowanie nie pomaga). Ale wtedy pozbywa sie mozliwoscie deselekcji. Mozna i tak pracowac, ale przy modelowaniu szajby mozna dostac a majkowa Shift-selekcja pozbywa najlepszej funkcji maxa - shiftowego kopiowania czy extrudowania.

 

Opcja i rozwiazaniem jest ustawienie sterowania na majkowe, tylko zamiast Alt dajemy Ctrl+Alt. Pracowalem tak przez jakis czas ale musze przyznac ze niewygodnie, maly paluszek mnie bolal po jakims czasie.

 

Wiec najlepszym rozwiazaniem jest podmiana WinKey pod kombinacje Ctrl+Alt. Jednak to trzeba zrobic poza maxem. Znalazlem nawet filmik jak to zrobic:

 

Zreszta jest to rozwiazanie dobre nie tylko dla 2014 ale i dla 2013.

 

Usunelo to moj problem z nawigacja w 2014 prawie w calosci. Niestety w Enhanced Menus wciaz czasami selekcja sie nie wylacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności